kosova universum üniversitesi

Universum Üniversitesi

Kosova da ilk araştırma merkezi olarak kurulan bir öğretim kurumudur. İşletme ekonomi, sosyal bilimler ve eğitim çalışmaları yurt dışı üniversiteler işbirliği ile çalışmaktadır. Diğer yurt dışındaki üniversiteler sayesin de yapılan araştırmalar ile daha iyi imkânlarda eğitim verme fırsatı yakalamaktadır.

Ülkemiz de İstanbul’da bulunan Kadir Has Üniversitesi ile Universium Üniversitesi karşılıklı yapılan çalışmalar doğrultusun da ilerlemeyi planlamaktadırlar. Kadir Has Üniversitesi ve Universium Üniversitesiarasın da yapılan memorandum sayesin de ilişkilerini güçlendirmeye çalışmaktadırlar.

Universum Üniversitesi Popüler Bölümler;

Hukuk Mimarlık İnşaat Mühendisliği Uluslararası İlişkiler

Sıkça Sorulan Sorular

 

Universum Üniversitesinde çok sayıda öğrenci olmasına rağmen Kosova yurt fiyatlarını yüksek tutmamıştır. Ayrıca evde kalmak isteyen öğrenciler için; metrekaresine ve kaç odalı olduğuna bakılarak 150-250 Euro arasında bir fiyatlandırmaya gidilmiştir.

Kosova Mutfağı Türk yemeklerine benzerliğiyle dikkat çekmektedir. Aynı zamanda gece hayatı hareketlidir gençlerin rahatça eğlenebileceği disko ve barlar bulunmaktadır.Ülkede gezerken herhangi bir ulaşım aracına binmeye gerek yoktur.

Universum Üniversitesi Eğitim Seviyesi

Memorandum, iki üniversite arasın da öğrenci ve öğretim görevlileri değişimi anlamına gelmektedir. Bu yapılan değişim sayesin de iki ülke arasındaki bağlar daha da kuvvetlenecek ve karşılıklı politik, ekonomik konular da daha iyi fikir birliği sağlanacaktır. Müslüman olan bu ülkeler arasında ki bağlılık elbette ki geleceğimize sağlam temeller atmayı kolaylaştıracaktır.

Her yıl ikişerli veya beşerli gruplar halinde öğretim görevlisi ve öğrenci grupları bu değişim programlarına dâhil olacaklardır. Kosova’da hem buraya eğitim almaya gelen öğrencilerin hem de yurt dışından gelen öğrencilerin maddi durumları göz önünde bulundurularak devlet tarafından burs, barınma ihtiyaçları giderilmekte, sağlık alanın da ücretsiz destek verilmektedir. Diğer üniversitelerle karşılıklı olarak seminerler, kültürel etkinlikler ve geziler düzenlenmektedir. Yapılan bu etkinlikler üniversiteyi daha da iyi tanıtarak öğrencialımını kolaylaştırmaktadır. Kosova Türk insanının özünden bir vatandır. Bu ülkeye giderek birbirimize destek olmalıyız.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!