Universum Üniversitesi

Kosova da ilk araştırma merkezi olarak kurulan bir öğretim kurumudur. İşletme ekonomi, sosyal bilimler ve eğitim çalışmaları yurt dışı üniversiteler işbirliği ile çalışmaktadır. Diğer yurt dışındaki üniversiteler sayesin de yapılan araştırmalar ile daha iyi imkânlarda eğitim verme fırsatı yakalamaktadır.

Ülkemiz de İstanbul’da bulunan Kadir Has Üniversitesi ile Universium Üniversitesi karşılıklı yapılan çalışmalar doğrultusun da ilerlemeyi planlamaktadırlar. Kadir Has Üniversitesi ve Universium Üniversitesiarasın da yapılan memorandum sayesin de ilişkilerini güçlendirmeye çalışmaktadırlar.

Universum Üniversitesi Eğitim Seviyesi

Memorandum, iki üniversite arasın da öğrenci ve öğretim görevlileri değişimi anlamına gelmektedir. Bu yapılan değişim sayesin de iki ülke arasındaki bağlar daha da kuvvetlenecek ve karşılıklı politik, ekonomik konular da daha iyi fikir birliği sağlanacaktır. Müslüman olan bu ülkeler arasında ki bağlılık elbette ki geleceğimize sağlam temeller atmayı kolaylaştıracaktır.

Her yıl ikişerli veya beşerli gruplar halinde öğretim görevlisi ve öğrenci grupları bu değişim programlarına dâhil olacaklardır. Kosova’da hem buraya eğitim almaya gelen öğrencilerin hem de yurt dışından gelen öğrencilerin maddi durumları göz önünde bulundurularak devlet tarafından burs, barınma ihtiyaçları giderilmekte, sağlık alanın da ücretsiz destek verilmektedir. Diğer üniversitelerle karşılıklı olarak seminerler, kültürel etkinlikler ve geziler düzenlenmektedir. Yapılan bu etkinlikler üniversiteyi daha da iyi tanıtarak öğrencialımını kolaylaştırmaktadır. Kosova Türk insanının özünden bir vatandır. Bu ülkeye giderek birbirimize destek olmalıyız.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!