Kosovada Eğitim Sistemi

Kosovada Eğitim Sistemi

Öğrenciler için yurt dışında lisan eğitimi almak pek çok açıdan avantaj sağlar. Kosovada Eğitim Sistemi önceliğinde ilk olarak taban puan şartı aranmaması ilk fayda sağlayan durumlar arasında yer alır. Böylece sınav stresi yaşanmadan üniversite öğrencisi olmanın keyfini yaşarlar. Priştine Universum üniversitesi bölümlerinin herhangi birine ön kayıt yaptırmak son derece basit olmaktadır. Kimlik, diploma, ikametgah, 8 adet arkası beyaz fonlu biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği kayıt için yeterli olacaktır. Avrupa standartlarındaki üniversitenin harç ücretleri de oldukça uygun fiyatlıdır. Ailelerin ve kişilerin bütçelerini hiçbir şekilde zorlamaz. Harç dışında okul tarafından hiç bir ücret talep edilmez.

Üniversitenin Öğrencilere Verdiği Değer

Kosovada Eğitim Sistemi öğrencilerin rahat edeceği şekilde planlanmıştır. Alanında uzman olan akademisyen ve öğretim görevlileri derslerin verimli geçmesi adına sadece teorik değil uygulamalı olarak da eğitimler verilir. Düzenlenen konferans ve seminerler de her şeyin çok daha iyi olması adına öğrenciler için sık sık yapılmaktadır. Hocaların öğrencilere aktardığı tecrübeler ve zorluklar da öğrencilerin kariyerlerindeki başarıyı daha da arttırmaktadır. Priştine Universum üniversitesi kampüs içerisinde her şey en ileri teknolojik cihazlar ile donanımlıdır. Böylece her şey çok daha pratik ve hızlı bir şekilde ilerleyerek öğrencilerin rahat etmesini sağlar. Okul içerisindeki farklı laboratuvarlar, geniş kapasiteli kütüphane araştırma görevleri için, eğlenceli saatler geçirmek için farklı dallarda kulüpler ve spor tesisleri de bulunmaktadır.

Kosova başkenti olan Priştine yaşam koşulları açısından da öğrencilerin tahat edebileceği özelliklere sahip bir şehirdir. Halk güler yüzlü, anlayışlı ve saygılıdır. Giyim ve gıda alışverişlerinde son derece uygun fiyatlar vardır. Genç nüfusun fazla olması eğlence mekanlara olan ilginin artmasını sağlar. Şehrin her yerinde uygun fiyata yemek yenilip, kahve içilerek güzel vakit geçirilir. Öğrenciler için önemli olan diğer konular arasında kalınacak yer vardır. Priştine Universum üniversitesi çevresindeki otel, yurt ve kiralık ev seçenekleri ilk etapta değerlendirilir. Sonrasında ise masrafların bölüşülmesi ile eşyalı kiralık ev alternatifi konforlu bir şekilde öğrencilik hayatını geçirmek isteyenler için oldukça cazip fırsatlar çıkarmaktadır. Evler geniş, rahat, uygun fiyatlı ve kullanışlıdır. Eşyalar ise temiz olduğu için bu açıdan öğrencileri masraflardan kurtarır. Ulaşım konusunda da genellikle şehir içinde otobüs ve minibüs kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak taksi de kullanılır.

Üniversitede sadece lisans değil aynı zamanda yüksek lisans ve doktora eğitimi de verilmektedir. Bilimsel ve teknik anlamda öğrencilere her açıdan yardım sağlanır. Mezuniyet sonrasında da diplomanın Türkiye’de geçerliliği vardır. Kosovada Eğitim Sistemi ile ilgili detaylı olan bilgiler Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı öğrencilere sağlamaktadır. Okul dışında şehir, yaşam, güvenilir bölgeler ile ilgili de öğrencilere en iyi bilgi akışı sağlanmatadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

 

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!