Kosovada Eğitim Sistem

Kosova Eğitim Sistemi

Yurt dışında üniversite eğitim almak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kariyerinde sağlam adımlar atarak ilerlemek isteyen öğrenciler için Priştine Universum Üniversitesi ideal koşullara sahiptir. Puan şartı aranmadan üniversiteye ön kayıt yaptırılır. Ön kayıt için istenen evraklar arasında diploma ve kimlik fotokopisi, ikametgah, 8 adet arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf ve nüfus kayıt örneği istenmektedir. Tüm bu evraklar kısa sürede toparlanabilecek belgelerdir. Kosova  Eğitim Sistemi yönünden öğrencilere her türlü imkanı sunmaktadır. Farklı fakültelerin olduğu kampüs içerisinde öğrencilerin keyifli zaman geçirecekleri çok sayıda alan bulunur. Spor salonları, kütüphane, laboratuvar gibi yerler öğrencilerin yararlanacağı seçenekler arasında yer alır.

Kosova Eğitim Sistemi Priştine Universum Üniversitesi

Alanında deneyimli ve başarılı olan hocaların olduğu üniversitede dersler sadece teorik değil uygulamalı olarak da devam eder. Bu öğrencilerin gelişimi açısından büyük önem taşır. Bölümlerin eğitim süreleri ve buna bağlı olarak harçlarında farklılıklar olabilir. Genel olarak okul ücretleri Avrupa’daki üniversiteler ile kıyaslandığı zaman çok uygundur. Harç dışında kayıt öncesi ve sonrasında herhangi bir ücret talebi olmaz. Kosova  Eğitim Sistemi dahilinde öğrencilerin gelişimine katkıda bulunması için okul tarafından konferans ve seminerler düzenleniyor. Bu şekilde öğrencilerin karşılaştıkları zorluklar karşısında soğuk kanlı davranmalarına yardımcı olunur. Priştine Universum üniversitesi her türlü teknolojik yeniliği yakından takip ederek okuldaki eğitimlere dahil eder. Bu da öğrencilerin koşullarının çok daha iyi olmasını sağlar.

Kosova’nın başkenti olan Priştine yaşam koşulları olarak da oldukça ideal bir şehidir. Genç nüfusun hakim olduğu ülkede gezilecek, eğlenilecek ve keyifli dakikalar geçirilecek çok sayıda mekan bulunur. Yemek ya da kahve içmek için ekonomik fiyatlı çok fazla yer bulunmaktadır. Bu nedenle iletişim ve alışveriş konularında kesinlikle zorluk yaşanmaz. Halk güler yüzlü e sevecen olduğu için sıkıntılı durumlar ve olaylar asla yaşanmaz. Ülkeye vize sorunu olmadan sadece pasaport ile girilmektedir. Otobüs ve uçak yolculuğu ile uygun fiyatlı biletler ile konforlu bir şekilde ülkeye gidilmektedir. Havalimanından şehir merkezine giden taksiler 24 saat hizmet vermektedir. Öğrencilerin konaklama konusunda ilk tercihi üniversite yakınlarındaki otel ve yurt olmaktadır. Sonrasında zaman ilerledikçe bir kaç kişi birleşerek eşyalı kiralık ev alternatifini değerlendirerek ev ortamının konforunu yaşar. Priştinedeki evler rahat, geniş, temiz ve sonderece uygun fiyatlıdır. Güvenlik problemi de kesinlikle yaşanmaz. Şehir içi ulaşım olarak da minibüs ve otobüs çoğunlukla tercih edilir. İsteğe bağlı olarak taksi de kullanılır. Eğitimine katkıda bulunmak isteyen kişiler için de iyi ve güvenilir iş imkanı bulunur. Kosova  Eğitim Sistemi ile alakalı ya da daha farklı konularda Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı öğrencilere detaylı olarak bilgi akışı sağlayarak en iyi şekilde yardımcı olmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!