Kosovada Eğitim Türkçe Eğitim

Kosovada Eğitim

Yurt dışında üniversite eğitimi görmek isteyen kişilerin ilk olarak tedirginlik duydukları nokta harç fiyatlarının yüksek olması bir de dil konusudur. Priştine Universum üniversitesi bu iki sorunu da ortadan kaldıran okullar arasında yer alır.  Bunun beraberinde de sınavlardaki başarı her gün artar.

Üniversitedeki Hocaların Kalitesi Son Derece Önemli

Priştine Universum üniversitesi bünyesindeki akademisyen ve öğretim görevlileri alanlarında başarılı olan kişilerdir. Bu nedenle üniversitenin kaliteli eğitim verdiğini gösteren durumlar arasında yer alır. Derslerde bölümlere bağlı olarak sadece teorik değil aynı zamanda pratik olarak da yani uygulamalı şekilde de eğitim verilir. Bu öğrencilerin çok daha verimli bir şekilde eğitimlerini sürdürdüklerini gösterir. Okulun kendi içinde sık sık düzenlediği konfenas ve seminerler de öğrencilerin vizyonunun gelişimi açısından önem taşır. Okulun imkanları oldukça fazladır. Her donanım en yeni teknoloji cihazlardan oluşur. Her türlü teknik ve bilimsel yenilikler yaından takip edilerek üniversitenin imkanlarına dahil edilir. Kosovada Eğitim ile imkanlar birleşince her şey çok daha iyi bir şekilde ilerler. Mezuniyette alınan diplomanın Türkiye’de geçerliliği vardır. Diploma ile istenilen yere başvuru yapılarak iş imkanı sağlanır.

Kosovanın başkendi olan Priştine şehri yaşam olarak da gayet rahat ve huzurludur. Kosovada Eğitim dışında sosyal hayatta da konuşulduğu için iletişim konusunda öğrenciler zorluk yaşamaz. Halk son derece sevecen, saygılı ve cana yakındır. Öğrencilere en iyi şekilde yardımcı olup, onların iyi hissetmelerini sağlarlar. Ailelerin tehlikeli durumlar konusunda bu şehirle ilgili kesinlikle tedirginlik duymaları gerekmez. Evlatlarını içleri rahat bir şekilde bu okula gönderebilir. Ayıca uygun ve bütçeleri kesinlikle zorlamayacak olan harç ücretleri konusunda da ailelerin ekonomileri kesinlikle etkilenmez. Her bölümün eğitim süresi farklıdır. Bazılarında yabancı dil ağırlıklı hazırlık dönemi geçirilir. Öğrencilerin kampüs içerisinde enerji harcayacakları, güzel vakit geçirecekleri çok sayıda spor alanı, farklı alanlardaki kulüpler bulunur. Ayrıca geniş kapsamlı kütüphanesi kaynak arayışlarında ve araştırmalarda öğrencilerin fazlasıyla işine yarar. Araşırma ve bilimsel dersler ile ilgili de deneyler yapılabilecek farklı laboratuvarlar öğrencilerin imkanlarına dahildir.

Priştine, gıda, giyim, konaklama ve ulaşım konusunda da uygun fiyatlı olan şehirler arasında yer alır. Benzin fiyatları ülkede düşük olduğu için hafta sonu gezi programı düzenlendiği zaman uygun fiyatlı araba kiralamak çok daha ekonomik olur. Ülkeye gelen turistler de gezilerini bu şekilde yapıyor. Şehir içi ulaşımında ise minibüs ve otobüs çok daha idealdir. Kosovada Eğitim programları detayları ile ilgili ve daha farklı olan konularda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı öğrencilere bilgi akışı sağlar ve yardımcı olur.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!