Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi uluslar arası adı ile Universum Universty ya da Universum College adıyla 2005 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 2012 yılından bu yana iki kampusu ile eğitim yaşamına devam etmektedir. Gençlerin eğitim ve sosyal yaşamlarını karşılayabilecekleri, son derece donanımlı kampuslarda eğitim hayatı başarılı şekilde devam etmektedir. Prizren ve Gjakova ofisleri bulunmaktadır. Universum Üniversitesi başkent Priştine’de bulunmaktadır. Başkentin gözde yüksek eğitim kurumudur. Ülkenin ilk bilimsel araştırma enstitüsü de bu okulda bulunmaktadır. Okul yüksek eğitimin ülkedeki en önemli simgelerinden biridir. Özellikle Kosovalı öğrencilerin eğitim almak için gönülden arzu ettikleri bir okuldur. Avrupalı gençler ile ülkemizden gençlerimiz de üniversiteye son derece ilgi göstermektedir.

İnglizce Eğitim

Ülkemizden öğrencilerimiz büyük bir şans ve avantaj olarak, sınavsız olarak kabul edilmektedir. Lise diplomalarınızla okula kabul edileceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları olarak, bu seçkin üniversite ile yaptığımız işbirliği neticesinde, siz öğrencilerimizin okula kabulünü gerçekleştirmekteyiz. Ekonomik harç rakamlar ve yaşam giderleri ile kesinlikle maddi anlamda zorlanmadan eğitiminizi alacaksınız. Priştine Universum Üniversitesi eğitim olanakları ile öğrencilerimiz kendi dillerinde eğitim alma avantajını yaşamaktadır. Kosovalı seçkin hocaların yanında, ülkemizden gerçekten önemli akademik isimler de üniversitede öğrencilerimize ders vermektedirler. Priştine Universum Üniversitesi eğitim bölümler olarak, hukuk fakültesi, inşaat mühendisliği fakültesi ile mimarlık fakültesi eğitim vermektedir.

Priştine Universum Üniversitesi eğitim veren bölümlerde, öğrencilerimiz ülkemizdeki derslerin birebir aynısını görmektedir. Ülkemizdeki hukuk fakültesi, mimarlık fakültesi ile inşaat mühendisliği fakültesi bölümlerinde, ülkemizde müfredatın aynısı işlenmektedir. Bu şekilde, öğrencilerimiz ülkemizdeki en kaliteli fakültelerden mezun olmuş şekilde donanımlı bir eğitim almaktadır. Ülkemizde, Universum Üniversitesi’nin diplomalarının tanınmakta olduğunu önemle belirtelim. Bu gerçekten son derece önemli bir kriterdir. Ülkemize döndüğünüzde, ekstra bir eğitim almadan, diplomalarınızın tanınması ile meslek yaşamınıza adım atabilirsiniz. Bir diğer avantaj ise, Avrupa Birliği yüksek öğretim kriterlerine uygun olan okuldan alacağınız diplomalarınızın AB ülkeleri tarafından da onaylı olmasıdır. Bu sayede AB ülkelerinde de kariyerinize başlayabilirsiniz.

İngilizce eğitim alarak, ülkemizdeki ile aynı şekilde ve zorlanmadan meslek eğitiminizi alacaksınız. Bunu da bir sınav şartı olmadan, ülkemizdeki sınavla kesinlikle irtibatlı olmadan ve tamamen puansız şekilde yapacaksınız. Öte yandan, Kosova Avrupa’nın merkezi noktalarından durumda olan, gerçekten güzel bir ülkedir. Bunun da eklemek lazım. Kosova’da olduğunuz yıllarda son derece huzurlu ve mutlu olacaksınız. Kosova Halkı arasında Türkler ve Müslüman Arnavutlar yoğun olarak yaşamaktadır. Kültürümüze, geleneklerimize, yaşam şeklimize yakın bir hayat devam etmektedir. Bir Türk olarak, kesinlikle zorlanmadan bu ülkede yaşam süreceksiniz. Kampus yaşamı, sosyal olarak birçok öğrenci kulübünün bulunduğu, eğitim yanında spor ve kültür faaliyetlerinin de devam ettiği bir ülkedir. Güzel bir eğitim sizleri bekliyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 2 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!