Kosovada Üniversite Okumak

Kosovada Üniversite Okumak

Kosova’da üniversite de okumak için ülkemizde düz lise ya da meslek lisesinden mezun olmak yeterlidir. Kayıtlar her yılın haziran ayında yapılmaktadır. Kosova da herhangi bir üniversite diplomanız Avrupa ülkelerinde de geçerlidir. Ayrıca Okuduğunuz bölümün ülkemiz Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından da tanınılırlığı bulunmaktadır. Arnavutça, İngilizce, Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça dillerinde eğitim almanız mümkündür. Kosova Üniversiteleri Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Priştine Üniversitesi 18 Kasım 1969 tarihinde Kosova Sosyalist Özerk Cumhuriyeti Meclisi tarafından kabul edilmesi Üniversitesi Kurulmasına Dair Kanun ile kurulmuştur.

Priştine Kosova’nın başkentidir. Ekonomik ve kültürel anlamda ülkenin merkezi olması ve bir çok anlamda yaşanılabilir bir şehir olması öğrencilik hayatı için önem arz eder. Eğitim kalitesi her geçen yıl artan üniversite öğrencilerine akademik kariyer yapmalarına imkan sağlarken farklı ülkelerden gelen öğrenciler sayesinde de kültürel çeşitlilik sunar. Farklı kültürlerden olan öğrencilerin kaynaşması ve birbirlerinden etkileşimleri eğitimlerine katkıda bulunur. Sosyal açıdan öğrencilerinin kültürel donanım edinmesinde de öncü bir üniversitedir. Akademik başarı ve sosyalleşmenin birlikte olmasının kazanımlarını mezun olduktan sonra öğrencilerinin daha iyi anlayacağı ve yaşamları boyunca hissedecekleri bir gerçektir. İyi bir dil eğitimi almak ve farklı diller öğrenmek konusu öğrencilerin önceliğindeyse doğru yer Priştine Universum Üniversitesidir.

Kosova’da Üniversite okumak

üniversite eğitimi almak elbette önemlidir. Fakat bitirilen üniversitenin iş hayatında iyi bir referans olması daha önemlidir. İşte bu yüzden Kosova üniversitelerinden birinde okumuş olmak çok şeyi değiştirecektir. Mezun olduktan sonra iş imkanlarını önünüze serecek olanakların olması demek sizi diğer üniversite mezunlarından öne geçirecektir. Kosova’da, Priştine’de şehrin tarihi kültürel zenginlikleri ve ekonomik yaşam koşulları sayesinde aile bütçesini de zorlamayacak bir üniversite hayatı öğrencileri bekliyor olacak. Öğretim süresi lisans öğrencileri için 4 sene olan üniversitelerde yüksek lisans eğitimi ise 2 senedir. Dünya genelindeki üniversiteler ve okuma şartları düşünüldüğünde en uygun üniversite eğitimini Priştine Universium Üniversitesinde alabileceğinizi unutmayınız. Türkiye’de özel üniversiteler oldukça yüksek fiyatlara eğitim verirken; Kosova’da yer alan devlet üniversitelerinin yanı sıra özel üniversitelerde Türk üniversitelerine göre çok daha uygun şartlarda eğitim alma olanağı bulunmaktadır. Kosova’da yemek, ulaşım, sosyal faaliyetler, eğlence gibi diğer giderler de oldukça düşük ücretlerle sağlanabilmektedir.

Priştine Universum Üniversitesinde bir çok fakülte bulunmaktadır.

Toplamda; 15 Fakülte, 71 Bölüm vardır. Sınav ve taban puan olmadan kayıt yaptırabileceğiniz bu bölümler Priştine Universum Üniversitesini Fakültesini cazip kılmaktadır. Öğrencilere sunduğu haklardan yararlanmak ve bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız size yardımcı olmak için hazırdır. İlgilendiğiniz alanla ilgili fakülte bölümleri ve kayıt şartları ile ilgili detaylı bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim İnternet sitemizden de edinebilirsiniz. Ayrıca Kosovada üniversite okumak ile ilgili kafanıza takılan her türlü soruyu danışman arkadaşlarımıza sorabilir, bilgi alabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!