Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Her yıl binlerce öğrenciye kapılarını açan Priştine Universum Üniversitesi verdiği eğitimin kalitesine bağlı olarak başarı oranını her geçen gün arttırmaktadır. Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi üniversitedeki en fazla tercih edilen bölümler arasında yerini alır. Puan şartının olmaması da öğrenciler açısından büyük avantaj sağlar. En uzun öğretim dönemi olan bölümdeki derslerin çoğu uygulamalı olarak verilmektedir. Bu bölümdeki öğrencilerin dersleri diğer bölümlere nazaran biraz da zordur. Söz konusu olan insan sağlığı olduğu için üniversitenin akademisyenleri bu konuda büyük hassasiyet göstermektedir. Derslerde son teknolojik cihaz ve donanımlar kullanılarak öğrenciler için en iyi şartlar oluşturulur. Sadece teorik bilgiler ile kısıtlı kalmadan uygulamalı olarak en iyi teknik destek ile eğitime destek verilir.

Priştine Universum Üniversitesinin İmkan Ve Olanakları

Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi ve daha farklı bölümlerin okul içinde laboratuvar, ders çalışırken kaynak sağlayacak olan geniş bir kütüphane, eğlenceli saatler için sinema, tiyatro ve müzik kulüpleri öğrencilerin kafalarını en güzel şekilde dağıtmaktadır. Her türlü imkan ve olanağını öğrenciler için ortaya seren Priştine Universum Üniversitesi avrupa standartlarından bir eğitim sunar. Okulun düzenlediği konferans ve seminerler ile öğrencilerin vizyonlarında ve bakış açılarında güzel değişiklikler olur. Eğitmenler derslerde kendi tecrübelerini, karşılaştıkları zorlukları, meslekleri için yaptıkları fedakarlıkları anlatarak onları hayata hazırlarlar.

Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi öğrencileri üç, dört, beş ve altıncı sınıflarda en iyi hastanelerde hocalar ile birlikte hastalık tanıma, tanı koyma, tedavi uygulama gibi konularda bilgi sahibi olunur. Belirli periyotlarda farklı bölümlerde görülen staj dönemi öğrenciler için oldukça verimli geçer. Bu dönem mesleki yaşamlarına adım atmak konusunda önemli rol oynar. Anatomi, farmakoloji ve bunun gibi konularda derslerin olduğu bölüm sıkı bir çalışma ile kısa sürede bitirilir. Mezuniyette alınan diplomanın Türkiye’de geçerliliği vardır. Diploma ile TUS sınavına giriş yapılıp, sonrasında alınan puan ile istenilen bölümde uzman olmak için çalışılmaktadır. İsteğe bağlı olarak özel hastanelerde de mesleki olarak yaşam sürdürülebilir. Öğrencilerin kariyerleri düşünülerek hareket edildiği için bu anlamda her türlü problemde öğrencilere destek sağlanır. Yüksek lisans ve doktora için de bilimsel olarak öğrencilere her konuda yardımcı olunur.

Kosova Türkiye ile benzerliği çok faza olan bir ülkedir. Ülkede çok fazla Türk yaşamaktadır. Halkın büyük bir kısmı da İngilizce konuştuğu için iletişim ve anlaşma konusunda zorluk yaşanmaz. Ülkedeki mimari yapı hala eski dokusunu korumaktadır. Osmanlıdan kalma tarihi yapılar turistlerin her zaman ilgi odağı olmaktadır. Buralar öğrenciler tarafından da özellikle hafta sonu programları ile keşfedilmektedir. Öğrencileri en iyi şekilde yönlendiren Eurostar Eğitim Danışmanlığı firması farklı konularda daöğrencilere her zaman her şeyin yolunda gitmesi adına yardımcı olmaktadır. Çalışmak isteyerek eğitimine katkı sağlamak isteyen öğrencilere de iş imkanı sağlar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!