Kosova Üniversitesinde Eczacılık

Kosova Üniversitesinde Eczacılık

Kosova Üniversitesinde Eczacılık ; Üniversite eğitimi için yurt dışındaki seçenekler son dönemlerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Puan şartı aranmadan Priştine Universum Üniversitesindeki bölümlerden istenilen bir tanesine kayıt yapılması mümkündür. Ülkedeki üniveristelerde verilen eğitimin kalitesi her yıl binlerce öğrencinin başvuru yapmasını sağlar. Kosova Üniversitesi Eczacılık fakültesi öğrenim süresi beş yıldır. Fizik, kimya, biyoloji ve mikrobiyoloji gibi derslerin dışında ağırklı oarak laboratuvar dersi de bölümde görülmektedir. Alanlarında deneyimli ve uzman olan akademisyen ve öğretim görevlileri öğrencilere derslerde sadece teorik değil uygulamalı olarak da destekleyici nitelikte eğitim vermektedir. Bu şekilde dersler çk dahaverimli ve aynı zamanda keyifli geçer.

Kosova Üniversitesi Eczacılık bölümünde bir yıl ingilizce hazırlık dönemi geçirilir. Derslerin dışında Priştine Universum üniversitesi kendi bünyesinde düzenlediği konferans ve seminerler ile eğitime büyük ölçüde katkı sağlar. Verilen konferanslarda öğrencilerin bakış açılarının ve vizyonlarının gelişimi açısından büyük katkı sağlıyor. Öğretim dönemi sonunda mezuniyette alınan diplomanın Türkiye’de geçerliliği vardır. Diploma ile istenilen yere iş başvurusunda bulunarak çalışılabilir. Okul içerisinde geniş bir kütüphane, laboratuvar, spor tesisleri gibi alanlar da mevcuttur. Dersler dışında grup aktiviteleri de düzenlenerek ders ve sınav yorgunlukları da atılabilir. Derslerde hocalar kendi deneyimlerini, karşılaştıkları zorlukları anlatarak öğrencileri hayata hazırlamak konusunda büyük ölçüde yardım sağlarlar.

Kosova Yaşam Şekli Olarak Öğrencileri Zorlamaz

Ülkenin başkenti olan Priştine hareketli olan şehirler arasında yer alır. Bölge halkı çoğunlukla İngilizce konuştuğu için iletişim konusunda hiç bir şekilde zorluk çekilmez. Giyim ve gıda alışverişlerinde de oldukça uygun fiyatlar vardır. Para birimi olarak euro kullanılır. Priştine Universum Üniversitesi çevresinde sosyalleşmek adına çok sayıda mekan bulunur. Ders aralarında ya da okul çıkışlarında eğlenceli saatler geçirilebilir. Öğrenciler için konaklama ve ulaşım konusu da son derece önemlidir. Okul çevresindeki otel yurt ve eşyalı kiralık evler ilk tercih olarak değerlendiriliyor. Bu beklenti ve istekler ile alakalı olan bir durumdur. Bir kaç kişi birleşip masraflar bölüşüldüğü zaman ev kiralamak çok daha konforlu bir şekile öğrencilik hayatının geçirilmesini sağlıyor.

Ülkeye giriş vize sorunu olmadan sadece pasaport ile giriliyor. Uçak ve otobüs süferleri sık bir şekilde var. Şehir içinde ise otobüs,minibüs ve taksi tercihe göre kullanılır. Havalimanında sğrekli olarak yar alan taksiler ülkeye giriş yapldıktan sonra kişileri istedikleri noktaya uygun fiyatlar ile götürür. Kosova Üniversitesi Eczacılık fakültesi ya da daha farklı konularda Eurostar danışmanlık firması öğrencilere en gerçek bilgileri vererek, doğru yönlendirmeler yapmaktadır. Eğitimine maddi olarak katkı sağlamak ya da ihtiyaçlarını gidermek isteyenlere bu konuda en güvenilir yerlerden yardım sağlarlar. Priştine Universum üniversitesi harçları da son derece uygun fiyatlıdır. Herkesin bütçesine uyacak şekilde düzenlenen eğitim giderleri dışında öğrencilerden hiç bi şekilde herhangi bir şekilde para talep edilmez.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!