Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi, Kosova Cumhuriyeti’nin başkenti olan Priştine’de bulunmaktadır. Üniversite 2005 yılında kurulmuştur. İngilizce olarak Universum Üniversity ya da University College olarak geçmektedir. Uluslar arası eğitim verilen, bu statüde olan bir yüksek eğitim kurumudur. 2012 yılında kurum, kapasitesini genişleterek, iki kampusta eğitim verir duruma gelmiştir.

Priştine Universum Üniversitesi, modern eğitim tekniklerini son derece başarılı şekilde kullanan bir kurumdur. Araştırma birimi, modern derslikleri ve laboratuarlar, etüt odaları, bilgisayar ve internet kullanım altyapısı ile öğrencilerin hizmetindedir. Derslikler tüm öğrencilerin derse katılması için özel olarak dizayn edilmiştir. Akademik kadrosu mükemmeldir. Ülkemizden hocalar da katkıda bulunmaktadır. Ülkemizden birçok gencimiz, haklı bir tercih olarak kurumda öğrencilik yapmaktadır.

Kaliteli eğitim İmkanı

Priştine Universum Üniversitesi, öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Bu durum gerçekten çok önemli bir avantajdır. Ülkemizde, olması gereken ve beklenen bir sistem olan sınav sistemi Kosova Üniversiteleri tarafından öğrencilerimiz için uygulanmamaktadır. Özellikle, Priştine Universum Üniversitesi, bir sınav, not ortalaması ya da taban puan şartı olmadan ülkemizden öğrencileri kabul etmektedir. Lise diploması yeterlidir. Anadolu lisesi, meslek lisesi ya da düz lise gibi eğitim kurumlarından mezun olabilirsiniz. Bu farkın bir önemi yoktur. Üniversite bünyesinde, eğitim almak öğrencilerimiz için ayrıcalıklı ve avantajlıdır.

Ülkemizden seçkin hocalarımız da derslere katılır ve eğitim verirler. Priştine Universum Üniversitesi, bireysel olarak öğrencilerin mesleki donanımlarını kazanmaları, ayrıca, grup çalışmalarına yatkın olmaları için özel eğitim sistemi uygulamaktadır. Öğrenciler eğitim kalitesi yanında, sosyal anlamda mükemmel şekilde zamanlarını geçirmektedirler.

Spor aktiviteleri, kültür ile sanat etkinlikleri, öğrenci grupları olarak birçok etkinlik kampus içinde sizleri beklemektedir. Öğrenci kulüplerinde istediğiniz kulüplere üye olabilir ve zaman geçirebilirsiniz. Hem mesleki eğitiminizi tamamlayabilir, hem de sosyalleşebilirsiniz. Kampus içinde, ülkemizden öğrencilerin yanında, Kosovalı ve Avrupalı öğrencilerle bir arada eğitim alma fırsatını yakalayacaksınız. Elit bir ortam sizleri beklemektedir.

Üniversite Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim vermektedir. Mezunlar AB kriterlerine uygun diplomaları ile Avrupa ülkelerinde çalışma olanağını sunmaktadır. Öte yandan, ülkemizde diplomaların tanınması son derece önemli bir avantajdır. Ülkemize döndüğümüzde, diplomaların tanınması için fazladan eğitim almak durumunda kalmayacaksınız.

Hemen kariyerinize başlayabileceksiniz. Okulda, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinden de sınavsız olarak yararlanabilirsiniz. Günümüzde bu ileri eğitimler gerçekten gençlerimizi avantajlı kılmaktadır. Siz de bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Lisans tamamlama olanakları da ön lisans mezunu olan gençlerimize lisans mezunu olma şansını sunmaktadır. Lisans diplomalarınızı sadece iki sene daha okuyarak, alabilirsiniz. Dikey geçiş imkanları da eğitimde meslek liselerinden mezun olan gençlerimize, mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümlerinde lisans diploması alma şansını sunmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!