Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin tercihleri arasında Kosova gelmektedir. Ülkenin rahat yaşam koşulları ve eğitim kalitesi tercih sebebi olmaktaki en önemli olan etkenler arasında yer almaktadır. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi dahil olmak üzere çok daha farklı bölümlere her yıl binlerce öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Puan şartı aranmayan üniversitenin harçları da son derece uygundur. Harçlarda bölümler arasında ufak farklılıklar olabilir. Üniversiteden eğitim sonrası alınan diploma Türkiye tarafından tanınmaktadır. Alınan diploma ile istenilen yere başvurularak iş bulma imkanına ülke içinde sahip olunur. Mimarlık bölümünde İngilizce destekli eğitim verildiği için adaptasyon ve başarı oranı da bir o kadar artmaktadır.

Mimarlık Bölümü Özellikleri

Mimarlık bölümü hayal gücü ve el becerisi isteyen bölümler arasında yer almaktadır. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi için başvuru yapan çok sayıda öğrenci bulunuyor. Derslerin keyifli geçtiği bir öğrenim üniversitede öğrencilere aktarılmaktadır. Dersler dışında okul tarafından düzenlenen seminer ve konferansar da eğitime büyük destek sağar. Ayrıca derslerde sadece teknik yani teorik bilgiler değil pratik anlamda uygulamalı eğitimler de öğrencilere verilmektedir. Özellikle son sene maket yapımı ile her bilgi çok daha pekişmektedir. Ülkedeki şartların iyi olması öğrencilerin yaşamlarını iyi geçirmelerini sağlar. Öğrencilerin kayıttan sonra en önemsediği konu konaklamadır. Okula yakın olan yurt ilk tercihler arasında yer almaktadır. Otel, apart ya da masrafları bölüşen bir kaç arkadaşın tuttuğu ev çok daha konforlu olacaktır.

Temiz ve düzenli olan evler öğrencilere kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlar. Yemeklerini kendileri pişirip, istedikleri saatte dışarı çıkıp girerek özgür bir öğrencilik hayatı yaşanır. Okula gidip dönmek ulaşımında otobüs, minibüs ve taksi seçenekleri uygun fiyatlar ile kullanılır. Ülkeye vize olmadan sadece pasaport ile giriş yapılmaktadır. Uçak ve konforlu uzun yol otobüsleri ile ülkeye giriş yapılır. Uçak uluslar arası havalimanına inince 24 saat hizmet veren taksiler kişileri gidecekleri yere kadar kısa sürede bırakmaktadır.

Ülkede yaşayan halkın çoğu İngilizce konuştuğu için iletişim konusunda kesinlikle hiç bir şekilde zorluk yaşanmaz. Hak çok cana yakın ve sevecen olduğu için rahatsızlık ve güvenlik ile ilgili bir problem kesinlikle yaşanmaz. Tüm ülkelerin büyük ilgi gösterdiği ülkede sosyalleşmek adına çok sayıda cafe ve restoran bulunmaktadır. Genç nüfusun ağırlıklı olduğu ülkede bu tarz yerler her geçen gün artmaktadır. Mimari olarak Osmanlıdan kalma çok sayıda bina bulunmaktadır. Bu nedenle bu yapıların restorasyonları ile Türk devleti yakından ilgilenmekte ve destek vermektedir. Hafta sonları düzenlenen turistik geziler ile bu tarz yerler keşfedilerek keyifli saatler geçirilir. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi konu kapsamı, müfredat bilgileri ile ilgili danışmanlık firmasıöğrencilere yardımcı olmaktadır. Ayrıca daha özel konularda, ev kiralaması yapılırken seçim yapılacak bölgelerin özellikleri gibi konularda yardım da sağlarlar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!