Kosova Üniversiteleri Kayıt

Kosova Üniversiteleri Kayıt

Yurt dışındaki üniversitelere ön kayıt yaptıran öğrenciler ilk adımı atmış oluyorlar. Kosova Üniversiteleri Kayıt işlemleri sırasında puan şartı kesinlikle aramaz ve bu durum öğrenciler için en cazip olan özellikler arasında yer almaktadır. Kayıt için istenilen evraklar arasında lise diploması fotokopisi, 8 adet arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf, ikametgah, nüfus kayıt örneği gibi kısa sürede toparlanan belgeler yer almaktadır. Priştine Universum Üniversitesi harçları da yurt dışında yer alan ve aynı standarlara sahip üniversiteler ile kıyaslanacak olursa son derece uygun fiyatlıdır. Hiç bir şekilde ailelerin ekonomik anlamda zorlanmalarına sebep olmaz. Diğer önemli olan noktalar arasında mezun olunduktan sonra alınan diplomayı Türkiye’nin tanımasıdır. Yani bu diploma ile istenilen yere iş başvurusunda bulunularak kariyerleri için ilk adımı atmış olurlar.

Kayıt Sırasındaki Bilgilendirmeler

Öğrenciler kayıtsırasında dersler ve işleyişler ile ilgili ufak bilgiler yetkili tarafından alır. Kosova Üniversiteleri Kayıt sırasında harç dılında hiç bir şekilde ücret talep edilmez. İsteğe bağlı olarak okuliçinde ufak bir tur atılabilir. Yaşanan sorunlar da en iyi şekilde telafi edilmektedir. Öğrenciler ve aileleri bekletilmeden her işlem hızlı bir şekilde yapılır. Kesinlikle ileride problem yaratacak bir durum ile karşılaşılmaz. Bölümler arası seçim yapılırken beceriler ve yatkınlıklar ön planda tutularak hareket edilirse derslerden çok daha verim alınırve başarılı olunur. Hukuk, mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümleri Priştine Universium üniversitesinde İngilizce destekli olarak verilmektedir Bu türk olan öğrencilerin derslerinde çok daha başarılıve okulda daha motive olmalarını sağlar. Şimdiye kadar gözlemlenen durum bu şekildedir.

Kosovadaki üniveriteler tüm dünyada kalitesi ile anılmakta ve bunun için her yıl binlerce öğrenciyi bünyesine katmaktadır. Avrupa standartlarında olan okulda en iyi hocalar dikkatli ve özverili bir şekilde eğitim vermektedir. Dersler sadece teorik değil aynı zamanda pratik yani uygulamalı olarak devam etmektedir. Bu öğrencilerin daha donanımlıbir şekilde üniversiteden mezun olmalarını sağlamaktadır. Hocalar derslerde öğrencilerine hayatta karşılaştıkları zorluklardan, deneyimledikleri olaylardan bahsederek bakış açılarını ve vizyonlarını değiştirerek kariyerlerinde başarılı olmalarını sağlarlar.

Ülkedeki halkın neredeyse tamamı İngilizce konuştuğu için öğrenciler ülkeye yabancı olmalarına rağmen en önemli konulardan olan iletişim ile ilgili asla sorun yaşamazlar. Türkiye ile çok fazla ortak noktası olan Kosova ılıman bir iklimin hüküm sürdüğü devletler arasında yer almaktadır. Ülkenin farklışehirlerinde Osmanlı döneminden kalma çok sayıda yapı bulunmaktadır. Bu yapılarhafta sonları düzenlenen turistik geziler ile detaylı bir şekilde incelenebilir, fotoğrafları çekilebilir, tarihçesi kunabilir. Bu geziler günlük araba kiralayarak konforlu bir şekilde yapılabilir. Kosova Üniversiteleri Kayıt ile ilgili yanlış bir şey yapılmaması adına detaylı bilgiler danışmanlık firması yetkilileri de sağlamaktadır. Sadece bu konuda değil, ülke ile ilgili, konaklamaya da ulaşım konusunda da en doğru bilgiler öğrencilere sunulmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!