Kosova da Türkçe Üniversite

Kosova da Üniversite Eğitimi

Lise mezuniyeti sonrası üniversite okumak herkesin hayalleri arasında yer alır. Bunun için puan şartı aramayan Priştine Universum üniversitesi öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Kosova da Üniversite avantajını da yakalayan öğrenciler İngilizce olarak eğitim almaktadır. Böylece her şey çok daha hızlı ve anlaşılır bir şekilde ilerler. Buna bağlı olarak da sınav başarısı artmaktadır.  Farklı bölümler ve fakülteler bulunan kampüs öğrencilerin eğlenmeleri için farklı aktivite alanlarına da sahiptir. Her bölüm için farklı öğrenim süreleri mevcuttur. Hazırlık ve staj dönemlerine göre de farklılık gösterirler. Bölüm seçimi yatkınlık ve isteğe göre özgür bir şekilde belirlenmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi Eğitim Sistemi

Öğrencilerin mesleki ve bilgi anlamında gelişimleri için büyk bir özveri ile her şey planlanarak eğitim süreci geçirilir. Alanında uzman ve deneyimli olan akademisyen ve öğretim görevlileri teorik bilgilerin dışında verilen bilgilerin uygulanması için de büyük çaba sarf eder. Derslerde kendi bilgi ve birikimlerini de yansıtarak çok daha verimli bir eğitim süreci geçirilir. Yaşadıkları zorluklar, tecrübeler de öğrencilerin mesleki hayatlarına büyük katkı sağlar. Kosova da Üniversite olan bölümlerin laboratuvar dersleri de bulunur. Konferans ve seminerler düzenleyen Üniversite yetkilileri öğrencilerin gelişimi ve vizyonlarının genişlemesi açısından büyük yarar sağlar. Geniş arşivli kütüphanesi, farklı alanlardaki kulüpleri öğrencilerin işine yarayacak olan seçenekler arasında yer alır. Priştine Universum üniversitesi okul donanımlarında her türlü yenilik takip edilerek derslerin en iyi şekilde ilerlemesi yönünde işe yarar. Her şey son teknoloji cihazlar ile takip edilerek öğrencilerin kullanımına sunulur. Sadece lisans için değil, yüksek lisans ve doktora eğitimi için de her türlü yardım öğrencilere sağlanır. Çalışan ya da zaman problemi yaşayan kişiler de uzaktan eğitim seçeneğini de değerlendirebilir. İnternetten dersleri takip ederek sadece sınavlara dahil olarak okul bitirilebilir.

Kosova da Üniversite Eğitimi

Priştine yaşam koşulları olarak da son derece idealdir. Halkın büyük bir kısmı İngilizce konuştuğu için iletişim ve ükedeki yaşam konusunda asla zorluk yaşanmaz. Genç nüfusun ağırlıklı olduğu ülkede sosyal alanlar da oldukça fazladır. Yemek yemek için mekanlar, kahve içmek için  güzel cafeler öğrencilerin arkadaşlarıyla keyifli dakikalar geçirmesi yönünde tercih edilir. Gıda, giyim, konaklama ve ulaşım konusunda da ekonomik fiyatların bulunduğu bir şehirdir. Başkent olan Piriştine de dini görevler de rahat bir şekilde yapılabilir. Halk müslüman ve farklı dinlere sahip kişilerden oluşmakta ve hoşgörü çerçevesinde yaşanmaktadır. Türk yatırımcılar da ülkede oldukça fazladır. Özellikle inşaat ve sağlık sektöründe oldukça aktiv bir şekilde çalışılır. Kosova da Üniversite bilgileri ve aynı zamanda şehirdeki yaşamın nasıl olduğuna dair bilgiler Eurostar Yurt dışı eğitim danışmanlığı firması bilgi vermektedir. Bu konuda sürekli olarak yetkili olan kişilerden bilgi alınarak ona göre hareket edilmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!