Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik

Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik

Yurt dışında eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercihi Kosova’da yer alan Priştine Universum üniversitesidir. Verilen eğitimin kalitesi ve ülkedeki yaşam koşullarının iyi olması öğrencilerin tercihlerine yön veren özellikler arasında yer almaktadır. Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik ile ilgili sorun çıkarmayan okullar arasında yer alır. Farklı bölümlerin olduğu üniversitede puan şartı kesinlikle aranmaz. Mimarlık, inşaat mühendisliği ve hukuk fakültelerinde İngilizce destekli eğitim verilmektedir.  Bu durum da öğrencilerin derslerdeki algılama süresini kısaltarak başarılı olmalarını sağlar.

Hukuk Fakültesi İle ilgili Bilgiler

Eğitim İngilizce verilen fakültede anayasa, ve kanunların temel alındığı bir eğitim verilmektedir. Dört yıllık bir eğitimden sonra alınan diplomanın Türkiye’de geçerliliği vardır. Dönem sonunda alınan diploma ile hukuki anlamda her yerde rahat bir şekilde çalışılmaktadır. Verilen eğitimin ve buna bağlı olarak hocaların kalitesi de öğrencilerin hayata hazırlanmaları konusunda oldukça önemli rol oynarlar. Derslerde sadece teorik değil uygulamalı olarak da ders verirler. Bu da her şeyin çok daha anlaşılır bir şekilde ilerlemesini sağlar. Bölüm seçiminde isteklerin dışında yatkınlık ve mesleki yaklaşım büyük önem taşır. Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik konusunda öğrencilerin aldığı diploma işe yaramaktadır. En çok korkulan diploma geçerliliği ile ilgili bir endişe kesinlikle yaşanmaz. Harçlar da ekonomikanlamda ailelerin ve öğrencilerin bütçelerini zorlamaz. Üniversiteye ön kayıt yaptırmak isteyen kişilerden nüfus cüzdanı fotokopisi, 8 adet arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf, lise diploması fotokopisi, ikametgah, nüfus idaresinden alınan nüfus kayıt örneği gibi basit bir şekilde toparlanabilecek evrak istenir. Kayıt sırasında harç dışında hiç bir şekilde birücret talebi okul tarafından istenmez.

Ülkenin nüfusunun büyük bir kısmı genç olduğu için sosyalleşmek adına eğlenilebilecek çok sayıda mekan bulunmaktadır. Derler dışında kafa dağıtmak için genellikle tercih edilir. Ülkede İngilizce ağırlıklı olarak halk tarafından kullanıldığı için iletişim, alışveriş ve resmi işlerde hiç bir şekilde zorlanılmaz. Öğrencilerin kalacak yer sorunu ilk olarak yurt ya da otelseçenekleri ile çözülse de zaman içinde arkadaşlıklar yol aldıkça eşyalı kiralık ev seçeneği gündeme gelir. Uygun fiyatları, temiz ve kullanışlı olmaları açısından öğrencilere büyük avantaj sağlar. Masraflar da bölüşüleceği için ekonomik olarak sıkıntı çekilmeden konforlu bir şekilde eğitim yılları geçirilmiş olur.

Ülkedeki mimari hala Osmanlıdan kalma izler taşımaktadır. Bu döneme ait bir çok yapı ülkedeki farklı şehirlerde eski dokusunu korumaktadır. Uygun fiyatlı günlük araba kiralayarak hafta sonu gezileri ile turistik geziler genellile öğrencilerin en fazla yaptığı aktiviteler arasında yer alır. Ülkeye turist olarak gelen kişiler de zamanlarını bu şekilde değerlendirmektedir. Gıda ve giyim konusunda da fiyatlar ülke içinde son derece uygundur. Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik ya da farklı meselelerde danışmanlık firması öğrencilere en gerçek bilgiler ile yardımcı olmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!