Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova, liseden mezun olan gençlerin üniversite eğitimi konusunda tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkenin yaşam şekli ve verilen eğitimin kalitesi her yıl binlerce öğrencinin kayıt için başvuru nedenleri arasında yer almaktadır. Üniversitede farklı bölümler bulunması öğrencilere farklı tercih seçeneklerini sunar. Kosova Üniversitesi Mimarlık en fazla tercih edilen bölümler arasında yer alır. Mimarlık el becerisi ve yetenekle orantılı olan bir bölümdür. Hayal gücü ve vizyon sahibi olan öğrencilerin başarılı olduğu bölüm, mesleki hayatta kariyerleri her zaman olumlu anlamda etkiler.

Mimarlık Bölümünün İş Alanları

Bölüm öğrencileri inşaat, cami, iş yeri ve ev dışında bahçelerin tasarımı ile ilgili detaylı olarak eğitim alırlar. Osmanlı döneminden bu yana mimariye olan ilginin her geçen gün artması ile bu bölüme olan ilgi de her geçen gün artmaktadır. Çok sayıda öğrencinin hayallerini süsleyen mimarlık mesleği Kosova’da kaliteli ve donanmlı olan eğitimciler tarafından öğrencilere en iyi şekilde anlatılmaktadır. Sadece teknik, teorik olan bilgiler değil uygulamalı olan dersler ile de eğitime destek sağlanmaktadır. Hocaların mesleki yaşamlarına ait tecrübelerini derslerde öğrencilere aktararak hayata dair çok daha donanımlı hale getirilmeleri sağlanır. Ülkenin Türkiye ile çok ayıda benzerliği olduğu için öğrencilerin adaptasyon süresi kısa sürer.

Kosova Üniversitesi Mimarlık bölümü 4 yıl sürmektedir. Verilen eğitim İngilizce destekli olduğu için ders ve sınavlarda hiç bir şekilde zorluk çekilmez. Eğitim dönemi bittiği zaman alınan diplomanın Türkiye’de tanınıyor olması avantaj ağlayan diğer özellikler arasında yer almaktadır. Alınan diploma ile çok hızlı bir şekilde iş bulma imkanına öğrenciler sahip olur. Alınan eğitim iş hayatında soğuk kanlı ve doğru kararlar alınmasını sağlamaktadır. Ülkedeki yaşam şartları da çok iyi olduğu için öğrenciler konaklama ve ulaşım konusunda sıkıntıyaşanmaz.

Otel, yurt ve apart dışında birden fazla kişi birleşerek eşyalı ev kiralayarak masrafları da bölüşerek bu konuyu ekonomik olarak çözmüş olurlar. Evlerin kullanışlı ve uygun fiyatlı olması öğrencilerin bu konuda rahat etmesini sağlar. Şehir içi ulaşımda dolmuş, minibüs ve taksi gibi araçlar uygun fiyat seçenekleri olarak kullanılmaktadır. Okulda derslere takviye olması açısından farklı konularda konferanslar düzenlenmektedir. Bu etkinliklere katılan öğrenciler kendilerine olumluanlamda katkı sağlar. Ayrıca okul, dersler dışında düzenlediği hafta sonu etkinlikleri ile öğrencilerin stres atıp keyifli vakit geçirmeleri sağlanır. Bu okul ve derslere olan motivasyonu arttıran etmenler arasında yer alır. İklim olarak da ılman olan ülkede yaşam kış aylarında da oldukça rahat geçer.

Kış aylarındaki şartlar ulaşımı ya da ısınma ile ilgili problemleri kişilere yaşatmaz. Ülkede halkın büyük çoğunluğu İngilizce konuştuğu için iletişim konusunda asla sıkıntı yaşanmaz. Kosova Üniversitesi Mimarlık bölümünün konuları, işleyişi dışında farklı seçeneklerde de danışmanlık firması öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!