Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Verdiği eğitimin kalitesinden ötürü her yıl çok sayıda ülkeden öğrencilerin kayıt yaptırdığı Priştine Universum Ünivesitesi Kosova Üniversiteleri Mimarlık bölümüne oldukçafazla bir ilgi vardır. Ev, ofis, bahçe ve bunun gibi mekanların güzel bir görünüme sahip olması için üniversite kapsamında bu konuda en kaliteli şekilde eğitim verilir. El becerisi ve mimariye ilgisi olan kişiler bölümde çok daha başarılı olarak diplomasını okulu uzatmadan alır. Diplomanın Türkiye’de geçerliliği olması da öğrencilere iş bulma ve mesleki anlamda kariyer yapma konusunda avantaj sağlar.

Mimari Eğitimi Nasıl Olur?

Kosova Üniversiteleri Mimarlık bölümü Priştine Universum Ünivesitesinde deneyimli hocaların kontrolünde hem teorik bilgi hem de uygulamalı olarak yapılan maketler, üç boyutlu çizimler, dijital ortamdaki çizimler ile en iyi destek sağlanır. Aktarılan bilgilerin dijital ortamda uygulamalı olark görülmesi her şeyin çok daha net bir şekilde algılanmasını sağlar. Derslerin dışında hocalar kendi tecrübelerini, karşılaştıkları zorlukları, mesleki yaşamlarında stersli noktalarda soğuk kanlı davranmanın önemi gibi konularda öğrencilere deneyimlerini aktarırlar. Dersler keyifli ve eğlenceli geçmektedir. Priştine Universum Üniversitesi kendi bünyesinde organize ettiği konferans ve seminerler ile öğrencilerin daha donanımlı bir hale gelip bakış açılarını değiştirmelerinde yardımcı olunur. Okul içerisinde spor kompleksleri, tiyatro kulüpleri,müzik aktiviteleri, el işi becerileri gibi seçeneklerle sınav stresinden uzaklaşmak konusunda işe yarıyor.

Kosova Üniversiteleri Mimarlık bölümü, inşaat mühendisliği, hukuk gibi bölümlerde İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Bu özellik ile Türk öğrenciler derslerde ve sınavlarda çok daha başarılı olmaktadır. Sosyal medya ve web sitesi gibi platformlardaki öğrencilerin yorumları bu durumu ispatlar niteliktedir. Ayrıca okul içindeki sosyal aktivitelere dair görseller ve bilgiler detaylı şekilde kişilerin anlayacağı şekilde bu platformlarda yer almaktadır. Priştine Universum Ünivesitesi öğrencilerinin öğretim yılı sonunda adıkları diplomanın Türkiye’de geçerliliği vardır. Bu diploma ile istedikleri yere iş başvurusu yaparak çalışma imkanına sahip olurlar.

Piriştine yaşam koşulları açısından da son derece ideal olan bir şehirdir. Kosova’nın başkenti olan Piriştine’de halkın büyük bir kısmı dil olarak İngilizce konuşmaktadır. Bu nedenle öğrenciler yabancı oldukları şehirde iletişim konusunda zorluk çekmezler. Türkiye ile büyük benzerlik gösteren ülkede mevsimsel olarak da benzerlikler oldukça fazladır. Özellikle sorun olunacağını düşündüren kış aylarında ulaşım başta olmak üzere hiç bir konuda zorluk çekilmez. Ev ve otellerde ısınma konusunda sıkıtı olacak hiç bir durum yaşanmaz. Ülkede yemek yemek için uygun fiyatlı seçenekler oldukça fazladır. Salaş olan mekanların dışında çok şık restoranlar da şehrin içinde yer alır. Tarihi olarak hala Osmanlı döneminden kalan yapılar şehrin içinde yer alır. Bunlar da öğrencilerin gezip, keyifli vakit geçirecekleri alternatifler arasında yer alır. Eurostar Eğitim Danışmanlığı öğrencilerin kayıt ve buna benzer işlemlerinde en ince ayrıntısına kadar yardımcı olmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!