Kosova Üniversitesinde Psikoloji

Kosova Üniversitesinde Psikoloji

Yurt dışındaki üniversitelerdeki şartların iyi olmasından ötürü her geçen gün talep artmatadır. Kosova bu açıdan en fazla ilgi gören üniversitelere sahip ülkeler arasında yer almaktadır. Kosova Üniversitesi Psikoloji de dahil olmak üzere kayıtlarda diploma yeterli olmaktadır. Puan şartı kesinlikle aranmadığı için öğrencilerüzerinde psikolojik baskı hissettirmez. Bu nedenle öğrenciler için en ideal olan özelliği bu şekilde taşımaktadır. Kayıt sırasında istenilen evraklar zahete girilmeden kısa sürede tedarik edilir. Harçlar da ekonomik anlamda ailelerin bütçelerini hiç bir şekilde zorlamaz. Her bölümün eğitim süresi farklıdır. Psikoloji bölümünün süresi ise 4 yıldır. İsteğe bağlı olarak yabancı dil ağırlıklı hazırık sınıfı okunmayabilir. Derslerin İngilizce destekli olması da okula alışma ve derslerin alışılması konusunda öğrencilere destek sağlar.

Kosova Üniversitesi Psikoloji

bölümünün mesleki sorumluluğu oldukça fazladır. Verilen eğitim sadece teorde değil pratikte de öğrencilere verilmektedir. Hayata hazırlama konusunda da öğrencilere her türlü destek hocalar tarafından sağlanmaktadır. İş hayatında tecrübe kazanmak ve soğukkanlı kararlar amak konusunda da her türlü teknik destek kişilere verilir. Psikoloji bölümünü bitiren bir öğrencinin diploması Türk devleti tarafından tanınmaktadır. Ülkede bu diploma ile kısa sürede iş bulunarak başarılı bir şekilde devam ettirilebilir. Üniversitenin verdiği eğitim kalitesi Avrupa standartlarına uygun şekildedir ve öğrencilere katkısı oldukça fazladır. Verilen eğitime göre fiyatlar da son derece uygundur. İnsanların ruh halleri ve duygu durumlarının analiz edilmesi ve değerlendirilmesi ile ilgili püf noktalar da okulda en iyi şekilde öğretilmektedir.

Ülkede eğitim dışında yaşam şartları da oldukça kalitelidir. Halkın büyük bir kısmı müslüman ve Türk dilini konuşuyor. Para birimi olarak euro kullanılmaktadır. Dil konusundaki avantaj iletişim konusunda kişilere büyük yarar sağlar. Mimari olarak hala Osmanlıdan kalma çok sayıda yapının bulunduğu şehirler ülkeye görsel olarak farklı bir hava katar. Hafta sonları düzenlenen turistik geziler ile bu yerler keşfedilerek eğleneli saatler bu şekilde geçirilir. Ülkedeki konaklama lternatifleri de öğrenciler için oldukça idealdir. Okula yakın olan yurt ve otel seçenekleriilk etapta alışma sürecindeki en iyi seçenekler arasında yer alır. Sonrasında ülkenin her şeyi öğrenildikten sonra masraflar bölüşülerek arkadaş grubu ile eşyalı kiralık ev tutulabilir. Kullanışlı ve temiz olan evler çok daha rahat ve konforlu olmaktadır. Böylece eve istenilensaatte girilip çıkılarak çok daha rahat bir öğrencilik hayatı sürdürülebilir.

Okula gidilirken şehir içi ulaşımında otobüs,minibüs ve taksuygun fiyatlarda olduğu için öğrencilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Ülkenin nüfusunun büyük bir kısmı genç olduğu için hareketi bir sosyal hayat ülke içinde yer alır. Cafe ve restoranlar şehrin her tarafında yer almaktadır. Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümünü tercih edenler her detayı danışmanlık firması tarafından öğrenebilir. Sadece bölüm değil ülkede yaşama dair bilgiler de firma tarafından aktarılmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!