Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Üniversitesi şartları bakımından, öğrencilerimizi memnun eden özellikle göstermektedir. Buna göre, Priştine Universum Üniversitesi’ne öğrencilerimiz bir taban puanı ve sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Bu üniversite ve diğer Kosova Üniversiteleri, ülkemizdeki üniversite giriş sınavından ayrı olarak kurallarını belirlemektedir.

Kosova Cumhuriyeti, bağımsızlığını ilan etmiş, deyim yerindeyse çiçeği burnunda bir cumhuriyettir. Ülke doksanlı yılların başında yaşanan iç savaşın ardından, NATO teminatında huzurlu günlerine kavuşmuş, günümüzde ise geleceğe gururlar ve sağlam adımlarla bakan şekilde kalkınma sürecine girmiştir. Ülke eğitim açısından sağlam temeller üzerindedir. Eski Yugoslavya’nın sağlam eğitim temellerini almıştır. Ayrıca, NATO ve Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen eğitim kriterlerine harfiyen uyulmaktadır. Bu sayede ülkenin eğitim sistemi sağlam temeller üzerinde durmaktadır ve gelişmeler devam etmektedir. Ülkede çok önemli üniversiteler olduğunu da belirtelim. Bunlardan biri ve en önemlisi de Priştine’de yani başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi’dir. Kurum eğitim kapılarını 2005 yılında açmıştır. 2012 yılında bu yana son derece kapsamlı şekilde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Sınavsız Eğitim Sistemi

Priştine Universum Üniversitesi, Kosova Üniversitesi şartları bakımından öğrencilerimizi memnun etmektedir. Bunun karşılığında ise, son derece kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Liseden mezun olan öğrencilerimiz, herhangi bir sınav şartı olmadan kuruma kabul edilmektedir. Lise diplomanızın olması yeterlidir. Öğrenci vizesi ve oturma izinlerinizi de öğrenci danışmanlarımızdan yardım alarak kolayca alabilirsiniz. Kosova vatandaşlarımıza vize uygulayan bir ülke değildir.

Kosova Üniversitesi şartları bakımından, tüm öğrencilerimize lise mezunu olmak şartıyla, kucak açmaktadır. Meslek liselerinden mezun olan gençlerimiz, ilgili şartları taşıdıkları durumda, dikey geçiş imkanından yararlanarak mimarlık fakültesi ve inşaat mühendisliği fakültelerinden lisans eğitimlerini, kayıtlarını sınav şartı olmadan tamamlayabilirler. Bir ön lisans ya da meslek lisesi mezunu iken, lisans diplomanızı elinize alabilirsiniz. Avrupa’nın giderek yıldızı parlayan eğitim kurumlarından birinde, son derece uygun şartlarda eğitiminizi alma şansını yakalayacaksınız. Kayıt işlemleriniz sizi asla yormayacak ve öğrenci danışmanlarımızdan yardım alarak bunu son derece kısa sürede yapabileceksiniz. Öte yandan, eğitim yıllarınızda da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlerle olacağız.

Universum üniversitesi Türkiye’den öğrencilerimiz başta olmak üzere, Avrupa’nın dört bir yanından seçkin öğrencileri kabul etmektedir. Okulun eğitim çizgisi, kalitesi ve akademik kadrosunun özellikleri gerçekten yüksektir. Ülkemizden seçkin hocalar da derslere iştirak etmektedir. Mezun olduğunuzda geçerli diplomalarınızla ve aldığınız sağlam meslek eğitimi ile birçok ülkede kariyer yapabilirsiniz. Ülkemizde diplomalarınız tanınacaktır ve hem yurtiçinde, hem de yurtdışında kariyerinizi şekillendirebilirsiniz. Universun Üniversitesi sizlere yüksek lisans ve doktora eğitimleri seçenekleri de sunmaktadır değerli gençler. Direk geçiş ve lisans tamamlama eğitimlerinden de yararlanabilirsiniz. Mutlaka değerlendirin.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!