Ülke Hakkında

Kosova’daArnavut ve Slavetnik grupları 8. Yüzyıldan günümüze kadar birlikte yaşamaktaydı. 1389senesindeki Sırp Sındığı Savaşı ile beraber Osmanlı İmparatorluğu’nun bünyesine girene kadar; KosovaSırp İmparatorluğu’nun ana merkeziydi. Daha sonra ilerleyen tarihte 1913 senesinde Sırpİmparatorluğuyine Kosova’yı kontrol altına alabilmiştir. Kosova daha sonra da YugoslavFederasyonu’na bağlanmıştır. 1999 senesinde Sırp baskınları dolayısıyla Birleşmiş Milletler bünyesine girmiştir.

Ülke Tarihçesi

Birleşmiş Milletler bünyesinde yaşamaya devam eden Kosova bağımsızlığını ilan ederek kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke olabilmek için adım atmıştır. Kosova Cumhuriyeti 17 Şubat 2008 senesinde bağımsızlığını ilan etmiş bir ülke olarak; dünyadaki en yeni devlet olma unvanını da almıştır. Kosova Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıyan ilk devletlerden biri ise; Türkiye’dir. Kosova; coğrafi açıdan bakıldığında ise; Sırbistan, Karadağ, Makedonya ve Arnavutluk ile komşu olan bir ülkedir.

Kosova Cumhuriyeti birçok medeniyet altında yaşadığı için ülke içerisinde birçok tarihiesererastlamakmümkündür. Çeşitli kültürler çeşitli medeniyetler altında yaşayanKosova; bu ülkelerin adet, gelenek ve göreneklerini de almış bir ülkedir. Kosova kısa zamanda kendisini geliştirmiş bir ülke olarak göze çarpmaktadır. Eğitimöğretim alanında da kendisini geliştirmiş bir ülke olan Kosova’daüniversiteeğitimialabilmek de mümkündür. Kaliteli ve saygınüniversitelerindeeğitim alarak aynı zamanda Kosova’daokurken tarihte bir gezinti yapabilmek de mümkün olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!