Ülke Hakkında

Ülke Hakkında ; Kosova’da Arnavut ve Slav etnik grupları 8. Yüzyıldan günümüze kadar birlikte yaşamaktaydı. 1389senesindeki Sırp Sındığı Savaşı ile beraber Osmanlı İmparatorluğu’nun bünyesine girene kadar; KosovaSırp İmparatorluğu’nun ana merkeziydi. Daha sonra ilerleyen tarihte 1913 senesinde Sırp İmparatorluğuyine Kosova’yı kontrol altına alabilmiştir. Kosova daha sonra da Yugoslav Federasyonu’na bağlanmıştır. 1999 senesinde Sırp baskınları dolayısıyla Birleşmiş Milletler bünyesine girmiştir.

Ülke Hakkında Tarihçesi

Birleşmiş Milletler bünyesinde yaşamaya devam eden Kosova bağımsızlığını ilan ederek kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke olabilmek için adım atmıştır. Kosova Cumhuriyeti 17 Şubat 2008 senesinde bağımsızlığını ilan etmiş bir ülke olarak; dünyadaki en yeni devlet olma unvanını da almıştır. Kosova Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıyan ilk devletlerden biri ise; Türkiye’dir. Kosova; coğrafi açıdan bakıldığında ise; Sırbistan, Karadağ, Makedonya ve Arnavutluk ile komşu olan bir ülkedir.

Kosova Cumhuriyeti birçok medeniyet altında yaşadığı için ülke içerisinde birçok tarihi esere rastlamakmümkündür. Çeşitli kültürler çeşitli medeniyetler altında yaşayan Kosova; bu ülkelerin adet, gelenek ve göreneklerini de almış bir ülkedir. Kosova kısa zamanda kendisini geliştirmiş bir ülke olarak göze çarpmaktadır. Eğitim öğretim alanında da kendisini geliştirmiş bir ülke olan Kosova’da üniversite eğitimialabilmek de mümkündür. Kaliteli ve saygın üniversitelerinde eğitim alarak aynı zamanda Kosova’daokurken tarihte bir gezinti yapabilmek de mümkün olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!