kosova riinvest üniversitesi

Riinvest Üniversitesi

Kosova’nın eğitim hayatını şahlandıran kurumlardan biri olan Riinvest Üniversitesi ülkenin bel kemiğini oluşturan kurumlardan biridir. Çok sayıda fakültesi ve popülerlik kazanmış olan bölümleri ile üniversite, gençlerin çok uzun süredir gözde tercihlerinden biri oluyor. Son derece köklü bir eğitim sisteminin uygulandığı üniversitede okuyan öğrenciler mesleki açıdan tüm bilgileri edinmiş bir şekilde mezun olabiliyorlar. Böylece kariyer yaşamlarına hızlı adımlarla ilerleme olanağını da elde etmiş oluyorlar.

Riinvest Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri;

İş Hukuku Fakültesi İşletme Yönetimi Fakültesi Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
İş Hukuku Bankacılık ve Finans

Ekonomi Bilimi

Yönetim

Yazılım Mühendisliği

Sıkça Sorulan Sorular

 

Sınavsız ve şartsız Hukuk okuma fırsatını yakalamak istiyorsanız Riinvest Üniversitesi tercihinizde ilk sırada olmalı. Riinvest Üniversite hukuk bölümünden mezun olan kişilerin alanlarında oldukça başarılı oldukları bilinmektedir.

Riinvest Üniversitesinde isteyenler uzaktan eğitim imkanlarından faydalanmaktadır. Nitekim hem okuyup hem çalışmak isteyenler için uzaktan eğitim çok büyük bir avantajdır.

Kosova’da Eğitim Şansı

Yalnızca Kosova’da yaşayan gençler değil, dünyanın pek çok ülkesinin vatandaşı olan gençler yönlerini Riinvest Üniversitesi’ne çevirmiş durumda. Çünkü bu okul yabancı uyruklu olan öğrencileri de kabul ediyor. Gerekli şartları tamamladıktan sonra okula kayıt yaptırabiliyor ve dilediğiniz fakültenin dilediğiniz bölümünde eğitim almaya başlayabiliyorsunuz. Bu ülkeler arasında Türkiye’nin de mevcut olduğunu hatırlatalım. Türkgençlerinin uzun süredir yakın markajında olan okul, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin gözdesihaline geldi.

Özellikle Bilgisayar Bilimleri Fakültesi ile Yazılım Mühendisliği Fakültesi geleceğin parlayan bir yıldızı olan meslekler için yetişmiş eleman sağlıyor. Bu fakülteler hem Kosovalı gençlerin hem de Türk gençlerinin öncelikli tercihleri arasında yer alır. Mezuniyet sonrasında kolaylıkla bulabilen gençler özellikle Riinvest Üniversitesinin bu fakültelerinin yakınlarına da tavsiye ediyor. Ancak elbette alternatifleriniz bunlarla sınırlı değil. İş hukuku fakültesi de popüler branşlar arasında yer alıyor. Siz de Riinvest Üniversitesi öğrencisi olmak isterseniz yurt dışında eğitim danışmanlığı şirketlerinden yardım alabilir ve hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!