kosova priştina üniversitesi

Priştina Üniversitesi

Farklı ülkelerin kültürlerine ortaklık eden Kosova’da gelişmiş ve kaliteli öğretmenler ile çalışan üniversiteler bulunmaktadır. Bunlardan biri de Kosova’nın başkenti Priştina’daki Priştina üniversitesidir. Üniversite1970 yılında kurulmuştur. Genellikle Arnavutça eğitim verir. Bazı bölümlerinde ise İngilizce eğitim verilmektedir. Farklı dillerde eğitim verdiği için öğrenci alımı diğer ülkelerden daha kolay olmaktadır. Ayrıca Sırp kesiminde faaliyet gösterdiği için eğitim dili Sırpça verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Mükemmel bir gelecek inşaa etmek isteyen öğrenciler özellikle sağlık, mühendislik, hukuk gibi bölümlere rağbet göstermektedir.Bunun yanında mimarlık ve tıp en çok talep alan bölümlerdendir.

Kosova'da yemek ve ulaşım çok uygundur.Öğrencilere yönelik çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Şehir içi ulaşım oldukça kolaydır.

Priştina Üniversitesi Fakülteleri;

Felsefe Fakültesi
Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Filoloji Fakültesi
İktisat Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi
Makine Mühendisliği Fakültesi
Tıp Fakültesi
Ziraat ve Veterinerlik Fakültesi
Maden ve Metalürji Fakültesi
Beden Eğitim ve Spor Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Uygulamalı Ekonomi Bilimleri Fakültesi
Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesi
Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesi

Priştina’da yer altı zenginliklerinin çok olması nedeni ile maden ve metalürji fakültesine ilgi daha da yoğundur. Bu fakülteyi bitiren kişiler Kosova’da iş imkânları daha fazla artmaktadır. Ayrıca diğer fakülteleri bitiren kişiler devletin de desteği ile kendilerine iş kurmakta güçlük çekmeyeceklerdir. Ülkeye Türkiye’den gelen öğrenciler Müslümanların da yoğun olması sebebi ile yabancılık çekmeyeceklerdir. Kosova’da kalarak kendi mesleklerini rahatça kurabilme imkânına sahiptir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!