Kosova’da Yaşam

Kosova’da Yaşam ;  birçok dili, dini, ırkı bir arada tutmayı bilmiş ve hiçbirini ayırt etmeden kendi ülkesin de barındırmayı bilmiştir. Farklı farklı yapılarda insanlara sahip olan Kosova bütün topluluklarla anlaşmıştır. Müslümanı, Hıristiyan, Ortodoksçu hepsi bir arada mutlu olmuşlardır. Yeni fikirler ve yeni adımlar atılmıştır. Bir Avrupa ülkesi olmaya layık olan ülke kendini sürekli yenilemektedir.

Kosova halkı son derece cana yakın ve içtendir. Dışarıdan gelen yabancılara değer verirler. Özellikle Türkler onlar için en yakın akrabadan daha yakındır. Zaten ülkede bulunan nüfusun yarıdan fazlası Müslüman Türklerden oluştuğu için özellikle Priştine halkı Türklerle adeta özdeşleşmiştir. Hatta burada İngilizce konuşulmaktadır.

Kosova’da Yaşam ve Spor Dalları

Yazın tarım ve hayvancılıkla geçinen halk, kışın kış sporları çoğunlukta yapıldığı için kışın da turist alımına önem vermektedir. Yazın tarihi eserlerin yoğunluğu sebebi ile orada okuyan öğrenciler dahi iş imkânına sahip olabilmektedirler. Turist rehberliği yaparak harçlıklarını çıkartmaktadırlar. Ülke genel itibari ile dağlıktır. Bu yüzden geçim kaynakları da ona göre yönlenmektedir. Karasal iklimi olması tarım ve hayvancılığı etkilese de yine de halk vazgeçmemiştir. Dindar insanların çoğunlukta olması burada ki insanların ortak tek bir çatı altında toplanmasını sağlamaktadır.

Vazgeçilmez doğa güzellikleri ile dikkat çeken Kosova insanlarının içtenliği ile de kendini sevdirmeyi başarmıştır. Eğer bir tura katılıp gerçekten tarihi, güzelliği ve insanların kendi özlerini kaybetmemiş bir millet görmek istiyorsanız mutlaka Kosova’ya gelmelisiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!