Kosova’da Gezilecek Yerler

Kosova’da Gezilecek Yerler; Kosova gezi amaçlı gidilecek yerlerin başında gelir. Eğer kültürdoğa ve kış turizmini seviyorsanız hiç beklemeyin bir seyahat acentesi ile anlaşın ve bu şirin ülkeyi ziyaret edin.

Ülkenin, turistik amaçlı, gezilip görülmesi gereken birbirinden güzel yerleri var. Başkent Priştine’de bulunan muhteşem tarihi eserleri ve başka nice yapıtı dünya gözü ile görmek gerekir. Fatih CamisiEtnografya Müzesi ve Priştine Ulusal Kütüphanesi bunların başında gelir. Buradaki tarihi yapıtların çoğunda Osmanlı izlerine rastlamak mümkündür. Eğer siz de bir Osmanlı hayranıysanız ve Osmanlı tarihini merak ediyorsanız bu ülkeye mutlaka gitmelisiniz ve ülkenin her karışını gezmelisiniz. Osmanlı izleri sadece Priştine’de mi peki? Tabi ki hayır!  Yine Prizren şehrinde Sinan Paşa Camii ve Mehmet Paşa Hamamı görülmeye değer yerlerin başında gelir.

Kosova’da Gezilecek Yerler Turistik Mekanlar

Doğa gezisi yapmak istiyorsanız yine Kosova bunun tam yeri. Prizren şehrinde buluna Sharr (Şar) dağlarında hem doğa gezisi düzenleyin hem de doya doya kayak sporu yapın. Durun daha bitmedi! Doğa meraklılarının ilgisini çekecek 43 metre yüksekliğinde Belovişka deresinin üzerinde, ihtişamıyla görenleri mest edecek bir şelale bulunmaktadır. Buraya gelen turistler bu şelaleyi görmeden kesinlikle ülkelerine dönmemelidirler. Yine ülkede uçsuz bucaksız uzanan derin vadiler güzel bir görsel sunu yapmakta doğa meraklılarına.

Hani derler ya anlatılmaz yaşanır. Siz de güzel yerler görmek ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız Kosova’ya gitmelisiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!