Kosova Üniversitesindeki Bölümler

Kosova Üniversitesindeki Bölümler

Son dönemlerde yurt dışında eğitim gören kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kosova üniversitesinde puan şartının aranmaması bu ilginin daha da artması yönünde etkili olan özellikler arasındadır. Vize sorunu olmadığı için sadece pasaport ile ülkeye giriş konusunda problem yaşanmaz. Bu konuda öğrenciler hiç bir şekilde sorun yaşamaz. Kosova Üniversitesi Bölümleri arasından seçim yapılırken verilen eğitim dilleri ve konular konusuna dikkat edilerek yapılır. Mimarlık, mühendislik ve hukuk bölümü dilleri İngilizce destekli olduğu için kişiler dersler ve sınavlarda çok daha büyük kolaylık yaşar. İyi profesör ve eğitimcilerin olduğu üniversitede kaliteli bir şekilde eğitim verilmektedir. Teorik ve uygulamalı olarak alınan eğitimler öğrencilerin kariyerinde büyük önem taşır. Derslerde geçirilen zaman diliminde öğrencilerin hayata hazırlanmasında da büyük katkı sağlanmaktadır.

Kosova Üniversitesindeki Bölümler

öğrencilerin yatkın olduğu özelliklere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bölümlerin öğrenim süreleri farklı ve bu konuya bağlı olarak harçlarda da ufak değişiklikler olabilir. Genel anlamda harçlar bölüm ne olursa olsun aile ve kişilerin bütçelerini hiç bir şekilde zorlamaz. Ülkenin yaşam koşulları da oldukça ideal olduğu için öğrenciler adaptasyon konusunda zorlanmazlar. Halkın büyük kısmı İngilizce konuştuğu için iletişim konusunda hiç bir şekilde zorluk yaşanılmaz. Alışveriş, konaklama ve ulaşım konusunda da son derece uygun şartları bulunan bir ülkedir. Uçak ve otobüs ile ülkeye giriş konforlu bir şekilde sağlanmaktadır. Bir buçuk saat süren uçak yolculuğundan sonra uluslar arası havalimanında 24 saat merkezi yerlere ulaşılabilecek taksi bulunmaktadır. Şehir içi ulaşımda da otobüs ve minibüs seçenekleri de öğrenciler ve bölge halkı tarafından kullanılmaktadır.

Üniversite kapsamında laboratuvar, farklı derslikler bulunmaktadır. Öğrencilerin eğitimi açısından katkı sağlayacak olan konferans ve seminerler okul tarafından düzenlenmektedir. Bu öğrencilerin eğitimine, bakış açılarına olumlu katkıda bulunmaktadır. Öğrenim yılı sonunda alınan diplomanın Türkiye’de geçerliliği mevcuttur. Alınan diploma ile çok kısa sürede iş bulma şansına erişilmektedir. İş hayatında karşılaşılan zorluklar ile mücadelede de soğuk kanlı bir şekilde kararlar alınmasında okuldan alınan eğitimin payı çok fazladır.

Ülkedeki müslümanların fazla olması dini anlamda zorluk çekilmemesi açısından müslüman öğrencilere büyük avantaj sağlamaktadır. Zaman dilimi açıısndan arada bir saat fark olan ülke içinde cami, külliye, medrese gibi çok sayıda tarihi yapılar bulunur. Bu yapıların çoğu Osmanlı döneminden kaldığı için Türk devleti binaların restorasyon işleri ile bizzat ilgilenmektedir. Hafta sonları ya da ders saatleri dışında turistik amaçlı olarak okul ya da arkadaşlar arası düzenlenen geziler ile şehrin güzellikleri keşfedilebilir. Sosyalleşmek adına da cafe ve restoranlar şehir merkezinde farklı konseptlerde zevklere bağlı olarak yer almaktadır. Kosova Üniversitesi Bölümleri ile ilgili danşmanlık firması detaylı olarak öğrencilere bilgi akışını doğru şekilde sağlamaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!