Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler arasında olantıp bölümü Kosova üniversitesi kapsamında olan bölümler arasında yer almaktadır. Puan şartı olmadan girilen Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünde kaliteli ve bilgili hocalar tarafından eğitim verilmektedir. Yaşamın kolay olduğu ülkede sıkıntısız bir öğrencilik dönemi geçirilir. Ilıman iklimi ve temiz havası ile güzel günlerin geçirilmesi için ideal olan ülkeler arasındadır. Küçük ve bağımsızlığını yeni ilan etmiş sayılan ülke olmasına rağmen verilen eğitimin seviyesi son deree yüksektir. Bu nedenle her sene farklı ülkelerden binlerce öğrenci ülkeye giriş yapmaktadır. Kayıt sırasında az ve zahmet gerektirmeyen belgeler okul tarafından istenmektedir. Kayıt işlemleri sırasında öğrencilerin zorlanmaması için her zaman doğru yönlendirmeler ile yardımcı olunur. İlk olarak basit bir şekilde ön kayıt yapılarak öğrenci olmaya hak kazanılıyor.

Tıp Fakültesi Eğitim Süresi ve Ders Kapsamı

Hazırlık sınıfı dışında Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi süresi toplamda 6 yıldır. Fakülteye bağlı olan eczacılık, fizyoterapi ve hemşirelik bölümleri de bulunmaktadır. Öğrenciler bu seçenekler arasındada sağlık ile ilgili tercih yapabilirler. Tıp fakültesi maliyetleri de üniversitede oldukça uygun harç fiyatları ile öğrencilere eğitim verilmektedir. Yurt dışı eğitimi ilk etapta pahalı algısı oluştursa da verdiği eğitim kalitesine bağlı olarak oldukça uygun fiyatları bulunmaktadır. Modern olan okullarda sadece teorik değil uygulamalı olarak da eğtim öğrencilere verilmektedir. Özellikle tıp fakültesi için son iki senede hastanede staj süresi geçilerek çok daha donanımlı bir hale kişiler gelir. Altı yılın sonunda alınan diploma Türkiye’de tanınmaktadır. Hastanelerde çalışmak için hiç bir şey mesleğin yapılmasına engel değildir. Ülkeye girişin vize istenmeden sadece pasaport ile yapılması da diğer avantajlar arasında yer almaktadır. Ülkeye giriş için uçak ve otobüs seferleri her güne bulunur. Orobüsle 10 saati aşan, uçakla ise bir buçuk saati aşan yolculuktan sonra aktarmasız şekilde ülkeye giriş yapılır. Uluslar arası olan havalimanında sürekli olarak yolcuların istedikleri yere taşınması için taksi bulunmaktadır. Şehir içi ulaşımda da otobüs ve münübüs fiyatları öğrencilerin bütçelerini zorlamayacak şekildedir.

Öğrencilerin konaklama konusunda da kafalarında olan soru işaretlerine ülkede farklı seçenekler ile kolaylık sağlanır. Yurt, otel ve apart tarzı bir yerleri tercih etmeyenler öğrnciler için uygun olan eşyalı evleri de tercih edebilir. Bu seçenekten yararlanan çok sayıda öğrenci rahat bir öğrenim süresi geçirmektedir. Geçirilen sürenin güvenilir ve olaysız bir şekilde geçilmesi açısından oldukça uygun olan ülkeler arasındadır.

Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi derslerinde hastalıklar, tanılar ve tedavi yöntemleri ile ilgili çok sayıda detay işlenmektedir. Söz konusu sağlık olunca her şey en ince ayrıntısna kadar düşünülerek öğrencilere akratılmaktadır. Bölüm ya da ülke ile ilgili konularda danışmanlık firmaları öğrencileri bilgilendirip doğru bir şekilde yönlendirmektedir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!