Kosova Üniversitesi Psikoloji

Kosova Üniversitesi Psikoloji

Yurt dışına üniversite eğitimi için giden kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kosova üniversitesi her sene binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Verdiği eğtimin kalitesi ve şartların uygun olmasından ötürü ülkedeki üniversiteleröğrencilerin ilgi odağındadır. Kyıt için basit evrakların istenmesi ve puan şartının aranmaması öğrencilere bu anamda büyük kolaylık sağlar. Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümü ve bunun dışında çok daha farklı buunan üniversitenin şartları da son derece uygundur. Üniversitede eğitim veren hocalar da donanımlı ve kalitelidir. Öğrencilere aktardıkları teknik bilgilerin dışında hayata hazırlamak konusunda da öğrencilere büyük katkı sağlamaktadır. Öğrenim süresinin bitiminde mezun olan öğrencinin diplomasını Türkiye tanımaktadır. Ülkededen alınan diploma ile her yerde çok kolay bir şekilde iş bulunmaktadır. Geçerliliği olan diploma sahibi kişi iş hayatında da son derece başarılı olur.

Bölüm İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yüksek standartlarda verilen eğitim ile Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümünde başarılı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Sadece üniversite eğitimi değil aynı bölümde yüksek lisans ve doktora da yapabilme şansı vardır. Bu eğitimler İngilizce destekli olarak yapılmaktadır. Bu öğrencilerin adaptasyon ve başarı oranını da kısa sürede arttırmaktadır. Psikoloji eğitimi sadece teorik olarak değil, pratik yani uygulamalı olarak da öğrencilere eğitim verilmektedir. Mükemmel olma noktasında verilen eğitim kişilerin gelişmesi konusunda büyük katkı sağlar. Okulda derslerin dışında verilen eğitimin pekişmesi ve öğrencilerin çok daha iyi verim almaları için konferans ve seminerler düzenlenmektedir.

Ülkedeki yaşam şartları da son derece uygun olduğu için asla güvenlik ya da buna benzer olumsuz durumlar ile karşılaşılmaz. Para birimi euro olan ülkede gıda ya da giyim alışverişi uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. Konaklama ve ulaşım da ülkede hem kolay hem de uygun fiyatlıdır. Öğrencilerin barınma ile ilgili sorununu otel, yurt apart dışında eşyalı ev kiralama seçeneği çözmektedir. Evler kullanışlı ve temizdir. Masraflar paylaşılınca öğrenciler ve aileler için çok daha ekonomik koşullar ortaya çıkar. Uçak ve otobüs yolculuğu ile ülkeye ulaşmak mümkündür. Kısa süren uçak yolculuğu sonunda havalimanına bir buçuk saatte varılmaktadır. Otobüsle ise Bulgaristan yolu üzerinden 10 saati aşkın bir süren yolculuk sürmektedir. Şehir içi ulaşımda da otobüs, minibüs ve taksi ile ekonomik olarak ülkedeki tüm şehirlerde ulaşım sağlanır.

Ülkedeki mimari yapı hala eski dönemlerden kalma yapısını korumaktadır. Hafta sonları düzenlenen turistik geziler ile ülkedeki güzellikler keşfedilerek keyifli saatler geçirilebilir. Ülkeye turistik amaçlı gelen turistler de zamanlarını bu şekilde değerlendirmektedir. İklim olarak da ılıman geçen mevsimler bu konuda öğrencileri hiç bir şekilde zorlamamaktadır. Özellikle kış aylarındaki şartlar ulaşımı ya da başka bir şeyi kesinlikle etkilemez. Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümü ya da farklı konularda bilgi almak isteyen kişilere danışmanlık firması yardım sağlamaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!