Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Yurt dışında eğitim görme seçeneği her geçen gün çok sayıda öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Kosova üniversitesi bu anlamda yoğun olarak öğrencilerin ilgi odağında olan fakülteleri bünyesinde barındırmaktadır. Ülkeye vize şartı aranmadan sadece pasaport ile giriş yapılıyor olması kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca üniversitelerde fakültelere giriş olarak puan şartı aranmaması da alternatifin değerlendirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Sınav stresi yaşamadan üniversite öğrencisi olmak bu ülkede mümkündür. Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü dışında mimarlık ve inşaat mühendiliği bölümlerinde İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Bu öğrenciler açısından derslerde ve sınavlarda büyük kolaylık sağlamaktadır. Kayıt sırasında öğrencilere zorluk çıkarmadan kısa sürede hukuk bölüüne kayıt sağlanmaktadr. Bölümün harçları oldukça uygun fiyatlı ve btçeleri sarsmayacak şekilde düzenlenmiştir. Firmanın web sitesinden güncel olan fiyatlar anlaşılır şekilde görülür.

Hukuk Fakültesi Bölümü Kaç Yıl Sürer, Dersleri Nelerdir?

Son dönemlerin en iyi ve kaliteli eğitim veren ülkeleri arasında olan Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3 yıl sürmektedir. Sonrasındaki bir yıllık stajdan sonra öğrenciler istedikleri alanda çalışmaya başlayabilirler. Mesleki yaşamda geçerliliği olan bölüm olan hukuk fakültesi hocaları üniversitede öğrencileri eğitici dersler ile hayata en iyi şekilde hazırlamaktadır. Üç yıl süren eğitim hayatı dışında isteğe bağlı olarak yüksek lisans eğitimi de üniversite tarafından sağlanmaktadır. Böylece çok daha verimli bir şekilde fakülte tamamlanmış olur. Hukuk başlangıcı, anayasa hukuku, medeni hukuk gibi derslerin dışında seçmeli dersler de öğrencinin isteğine bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Dersler dönemler arasında farklılıklar göstermektedir. Dil isteğe bağlı olarak İngilizce de seçilebilir.

Her yıl sadece Türk değil farklı ülkelerden çok sayıda öğrencinin geldiği ülkede yaşam şartları da oldukça iyidir. Konaklama ya da ulaşım konusunda hiç bir şekilde sorun yaşanmaz. Yurt ya da otel dışında ev kiralamak isteyen kişler de arkadaşları ile ortak eşyalı bir ev kiralayarak çok daha rahat bir dönem geçirebilir. Ev ilanlarına gazete ya da internet üzerinden ulaşılabilir. Evler genellikle temiz ve kullanışlıdır. Ulaşım ile ilgili de şehir içinde otobüs ve minibüsler oldukça işe yaramaktadır. Ülkeye uçak ile giriş yapan kişiler bir buçuk saatlik bir yolculuktan sonra günün her saati havalimanında olan taksiler ile istedikleri yere gidebilirler. Havalimanı merkeze ve üniversiteye yakın olduüu için zaman kaybı gibi bir durum söz konusu olmaz.

Alışveriş açısından da düşünüldüğü zaman kişiler bu anlamda ekonomik olarak zorlanmaz. Ilıman ikliminden ötürü de ekstra olarak alışveriş yapmak gerekmediği için bu açıdan da kişilere avantaj sağlamaktadır. Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile ilgili ya da tamamen farklı konularda danışmanlık firması öğrencilere destek sağlayarak yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin yabancılık çekeceği bir durumun yaşanmadığı ülke ile ilgili her konuda bilgi alınarak çok daha güvenilir bir şekilde öğrencilik hayatı geçirilebilir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!