Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Yurt dışında eğitim görmek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında Kosova gelmektedir. Rahat bir yaşam şeklinin olduğu ülkede kaliteli ve deneyimli hocalar tarafından eğitim verilmektedir. Kosova Üniversitesi Eczacılık bölümü de üniversite kapsamnda en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Eczacılık mesleği çok eski dönemlere dayanan geçmişi ile geçerliliği olan bir meslektir. Eskiden bitki ve otlarla yapılan ilaçlar zamanla gelişerek bugünkü şeklini almıştır.

Eczacılık Bölümü Kapsamındaki Derslerin İşleyiş Şekilleri

Bölüm öğrencileri teorik olarak gördükleri dersleri uygulamalı olarak laboratuvarlarda da daha etkili şekilde tekrarlanmaktadır. Biyokimya, analitik kimya, mikrobiyoloji, farmasötik botanik, farmasötik teknoloji, farmasötik kimya laboratuvarda alınan derslerin başlıcalarıdır. Üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden puan şartı hiç bir şekilde aranmaz. Gelişmiş teknolojik cihazlar ile verilen eğitim öğrencilerin verimlerini çok daha arttırmaktadır. Öğrenciler için derslerin dışında okul tarafından düzenlenen konferanslar öğrencilerin kariyerleri açısından katkı sağlayan özellikler arasında yer amaktadır.

Ülkede resmi dil Arnavutça olarak görülse de halkın büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Bu nedenle ülkeye okumak için giden öğrenciler hiç bir şekilde sosyal yaşamda zorluk çekmez. Ülke halkı çok yardım sever, güler yüzlü ve saygılı olduğu için öğrenciler rahat bir eğitim dönemi geçirir. Bu şekilde öğrencilerin aileleri de içleri rahat ederek hayatlarını devam ettirirler. İklim şartlarının da elverişli olması yaşamı kolaylaştırmaktadır. Ekonomik anlamda da Kosova Üniversitesi Eczacılık fakültesi harçları son derece uygun fiyatlıdır. Yurt dışı eğitimi pahalı olarak algılansa da Kosova Üniversitesi bu açıdan oldukça ideal özelliklere sahip bir okuldur. Böklümler arasında sene farkı olmasına bağlı olarak ufak farklılıklar olabilir. Genel anlamda tüm koşullar ailelerin bütçesini zorlamayacak şekilde düzenlenmiştir.

Sadece harç konusu değil, genel anlamda da gıda, giyim, konaklama ve ulaşım konusunda da yaşamın kolay olduğu bir ülkedir. Öğrenciler için kalınacak yer her zaman ön planda olan konular arasındadır. Yurt, otel ve apart seçenekleri dışında bir kaç arkadaş birleşip eşyalı bir ev kiralayıp masrafları bölüşerek çok daha rahat bir şekilde yaşayabilir. Ev kiralarıda son derece uygundur. Evler temiz ve kullanışlıdır. Ulaşım konusunda da uygun fiyatlı otobüs ve minibüsler okul ve farklı merkezlere kişileri taşımaktadır. Taksi seçeneği ise günün her saati havalimanından istenilen yere ya da şehir içinde 24 saat hizmet vermektedir. Tehlikenin olmadığı bir ülke olan Kosova güvenlik açısından rahat edilecek bir bölgedir. Ülkenin tarihi olarak da farklı şehirlerde çok güzel yapıları bulunmaktadır. Turistler için de gezilecek listeler arasında olan bu tarihi yapılar öğrencilerin hafta sonu programı yaparak keyifli vakit geçirecekleri seçenekler arasında yer almaktadır.

Kosova Üniversitesi Eczacılık fakültesi derleri, işleyişler, uygulamalar, konaklama, ulaşım ya da farklı konularda danışmanlık firması öğrencilere en yararlı olabilecek şekilde yardımcı olarak yönlendirici görevi üstlenmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!