Kosova Üniversitesi Bölümleri

Kosova Üniversitesi Bölümleri

Yurt dışında eğitim görmek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında Kosova gelmektedir. Özellikle Türkiye’ye olan yakınlığı nedeni ile çok sayıda öğrencinin aklında olan isimler arasında yer alır. Hiç bir şekilde puan şartı aranmaması da kişiler için en rahatlık hissi veren durumlar arasındadır. Vize olmadan sadece pasaport ile ülkeye giriliyor olması da avantaj sağlayacak diğer durumlar arasındadır. Bir buçuk saatlik bir uçak yolculuğundan sonra Uluslarası bir havalimanı olan Piriştine’ye inilmektedir. Sonrasında 24 saat hizmet veren takisler ile merkezi yerlere maksimum 20 dakikada varılmaktadır.

Üniversite kayıt işlemleri hiç bir şekilde kişileri zorlamayan belgeler ile kısa sürede yapılmaktadır. En dikkat edilmesi gereken durum öğrencilerin ülkelerinden istenilen belgelerin tam olmasıdır. Eksik olma durumunda da mağduriyet giderilmemesi adına kolaylıklar sağlanmaktadır. Kosova Üniversitesi Bölümleri arasında seçim yapan kişiler kendi yatkınlıklarına bağlı olarak seçim yapıyorlar. Lise yıllarında bölüm ile ilgili şekillenmeler oluştuğu için bu konuda kafada mutlaka oluşan bölümler vardır. Bu konuda üniversite yetkilileri de olumlu yönlendirmeler ile kişilere yardımcı olmaktadır. Okul dersler ve bölümler dışında da sosyal faaliyetler, geziler ve diğer eğlenceli konular ile ilgili de yönlendirerek etkinlikler düzenlemektedir. İyi bir eğitim almak isteyen kişilerin bölüm seçimine çok dikkat etmesi gerekiyor.

Geleceğinizi Eurostar ile Güvence Altına Alın

Geleceği ile ilgili atacağı sağlam adımlardan bir tanesidir. İstediği ve yeteneğinin olduğunu düşündüğü bölümü seçmek çok daha verimli bir öğrenim süresi geçirilmesini sağlar. Kosova Üniversite Bölümleri arasında olan hukuk, mimarlık ve inşaat bölümlerinde İngilizce destekli eğitim verilmesi de avantajlı olan durumlar arasında yer almaktadır. Öğrenin yılı süresinde hem teorik hem de pratik anlamda verilen eğitim iş hayatında öğrencilerin başarılı olmasını sağlar. Diplomanın ülkemizde geçerliliği de bulunmaktadır. Yurt dışından çok sayıda öğrencinin kayıt yaptırdığı üniversite harçları da oldukça uygundur. Bölümler arası farklılıklarda ufak değişiklikler olmakta ve bu durum da açık olarak öğrencilere aktarılmaktadır.

Kosova Üniversite Bölümleri

tıp fakültesi içinde eczacılık ve hemşirelik fakülteleri en fazla tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Tüm bölümlerin eğitim yılları birbirinden farklılık göstermektedir. Tıp 6, mühendislikler ve mimarlık fakültesi 4 ya da duruma bağlı olarak 5 yıl sürmektedir. İngilizce bölümünde eğitim alan öğrenciler de 1 yıl hazırlık süreci geçirmektedir. Verilen eğitimin dili, kaç yıl olduğu ve hangi derslerden eğitim alınacağı ile ilgili bilgilerin detaylı şekilde bilinmesi öğrenci için katkı sağlayacak durumlar arasında yer almaktadır.

Seçilen bölüm ile ilgili yapılan uygulamalı dersler de öğrenciye büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle tıp fakültesi öğrencileri hastane ortamında geçirdikleri staj döneminde her bölüm ile ilgili pratik olarak bilgilerini uygulayarak doktor olma yolunda en iyi adımı atmış oluyorlar. Bölüm seçimi ya da farklı konularda danışmanlık firmaları kişilere olumlu olarak yönlendirme yaparak fikir vermektedirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!