Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Son dönemlerde üniversite eğitimi için seçilen yurt dışı üniversiteleri arasında yer alan Kosova öğrencilerin göz bebeği ve tercihleri arasında yer almaktadır. Çok farklı bölümlerin bulunduğu Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş konusunda da öğrencilere fırsat tanıyor. Bu geçiş ile 4 yıl süren hukuk tahsili de tamamlanmış oluyor. Yurt dışında üniversite okumak ilk düşünüldüğü zaman masraflı gibi gözükse de aslında bu durum Kosova Üniversitesi için geçerli bir durum değildir. Uygun harçlar ile ailelerin ekonomilerinde sıkıntı yaşamadan güzel bir öğretim dönemi geçirilir. Yapılan işlemlerde eğitim almak için puan şartı aranmaz. Ülkeye vize istenmeden pasaport ile otobüs ve uçak yolculuğu sonucunda girilmektedir. Bir buçuk saat yapılan yolculuktan sonra uluslararası havalimanına ulaşılmaktadır. Buradan 24 saat hizmet veren takisler ile merkezi yerlere kısa sürede varılır. Otobüs ile yapılan yolculuk 10 saati aşan bir sürede Bulgaristan yolu üzerinden yapılmaktadır. Otobüs ve uçak seferleri sık oladuğu için bilet konusunda sorun yaşanmaz.

Bölümler Arası Seçimler Nasıl Yapılır?

Kosova ünivesitesi kapsamında çok sayıda bölüm bulunmaktadır. Öğrenim süreleri birbirinden farklılık gösterdiği için hazırlık sınıflları da bazen bu yıllara dahil edilmektedir. Seçilen bölümler arasıdan ufak harç farklılıkları olabilir. Gene olarak harçlar uygun fiyatlıdır. Öğrencilerin beceri ve isteklerine göre bölüm seçimi yapılır. Kayıt işlemleri sırasında puan şartı aranmaz. Diğer belgeler de kısa sürede hazırlanabilen ve kişileri zahmete sokmayacak belgelerdir. Kendi ülkelerinde hazırlanacak belgelerin eksik olmaması çok büyük önem taşır. Yapılan kısa işlemden sonra öğrenci kayıt işlemi zaman sorunu olmadan yapılır. Müfredat, dersler ve uygulamalar ile ilgili bilgiler de yetkili kişi tarafından kişilere detayları ile birlikte anlatılır. Hukuk, mimarlık ve mühendislik bölümünü seçen kişiler İngilizce destekli eğitim alma şansını da yakalar. Türk vatandaşı birisi için eğitiminin ve derlerinin İngilizce olması motivasyon ve başarı açısından öğrenciye büyük katkı sağlayacaktır. Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş seçeneğini değerlendiren öğrenciler için de geçerli bir durumdur.

Öğrenciler için diğer önemli husus ise konaklama ve ulaşım ihtiyacıdır. Bu konuda oldukça iyi şartların olması öğrencilere büyük kolaylık sağlar. Konaklamak için otel, yurt ve apartların dışında eşyalı ev kiralayarak ve masrafları paylaşarak çok daha konforlu bir öğrencilik dönemi geçirmek mümkündür. Evler temizve kullanışlıdır. Üç kişi rahatlıkla evde yaşayabilir ve böylece kişiler kendilerine evlerinde gibi hisseder. Gıda ve giyim alışverişi de uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Ülkede ılıman iklimhakimolduğu için kış ayları da çok sert geçmez. Ulaşım konusunda tehlikeli olacak durumlar bu nedenle yaşanmaz. Şehir içinde de dolmuş ve otobüs ile şehrin en merkezi ve yoğun olan yerlerine kolay ulaşımsağlanır. Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş ya da farklı konularda danışmanlık firması kişileri en iyi şekilde yönlendirerek karra vermelerini sağlamaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!