Kosova Üniveritesi Diş Hekimliği

Kosova Üniveritesi Diş Hekimliği

Son dönemlerde üniversite eğitimi için yurt dışını tercih eden kişilerin büyük bir kısmı Kosova üniversitesini seçmektedir. Yaşam koşulları ve verilen eğitimin kalitesi bu tercihteki en önemli olan özellikler arasında yer almaktadır. Puan şartı aranmaması da öğrencilerin stressiz bir şekilde eğitim görmelerindeki ilk adımlardan bir tanesidir. Ülkeye giriş için vizesiz bir şekilde sadece pasaportun yeterli olması da ülkeye giriş çıkışı rahatlatmaktadır. Uçak ve otobüs ile ülkeye ulaşım sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. Otobüs ile Bulgaristan üzerinden 1 saati aşan bir sürede Kosovaya varılmaktadır. Uçakla 1, 5 saatlik gibi kısa zamanda uluslar arası havalimanına varılmaktadır. Burdan da sürekli olarak bulunan taksilerden biri ile merkezi noktalara varılmaktadır. Kosova Üniveritesi Diş Hekimliği okulun en fazla ilgi gören bölümleri arasında yer almaktadır.

Diş Hekimliği Bölümünün Avantajları Nelerdir

Sağlıkla alakalı bölümlerden olan Kosova Üniveritesi Diş Hekimliği bölümü toplamda 5 yıl sürmektedir. Tıp fakültesi içindeki bölümlerden bir tanesi olan bölüm içinde dişlerin yapısı, hastalıkları ve tedavileri ile ilgili geniş kapsamlı dersler yer almaktadır. En fazla kazanç sağlayan bölümlerden olan diş hekimliği ile ilgili teorik bilgilerin dışında pratik olarak da eğitim verilmektedir. Uygulamalı olan dersler öğrencilere her zaman çok daha verim kazandıracağı bilinci ile hareket edilmektedir. Eğitimciler tecrübe ve bilgilerini öğrencilerine aktararak hayata hazırlamak konusunda en iyi şekilde yardımcı olmaktadırlar.

Genç bir nüfusa sahip olan Kosova, sosyal açıdan da son derece hareketli bir ülkedir. Öğrencilerin derslerden ve okuldan kalan zamanlarını değerlendireceği cafe ve restoranlar da çoğunlukla merkezi olan yerler ağırlıklı olmak üzere ülkede yer almaktadır. Şehir içi ulaşım konusunda da otobüs, minübüs ve taksiler sürekli olarak kullanılır. Konaklama konusunda da uygun fiyatlı ve temiz evlerin bulunduğu bir ülkedir. Yurt ve otelde kalmak istemeyenler için ev seçeneği çok daha cazip olur. Özellikle arkadaşı ile masrafları paylaşanlar için durum ekonomik anlamda çok daha rahat bir öğrencilik dönemi geçirilmesini sağlar. İklim olarak da son derece ılıman olan ülkenin kış ayları da rahat geçmektedir. Evlerin ısıtması da kış ayları için son derece uygundur. Türkiye’den ülkeye öğrenci olarak giden kişiler dil ve din kültürü ile ilgili hiç bir şekilde zorlanma yaşanmaz. Ülkenin büyük bir kısmı İngilizce konuştuğu için ülkede alışveriş ya da buna benzer ihtiyaç durumlarında avantaj yaşar.

Tarihi olarak da zengin bir ülke olan Kosova, cami, külliye, medrese gibi yapıları ile Osmanlı Döneminin izlerini taşımaktadır. Türk devleti de bu yapıların restorasyonunda ülkeye katkı sağlamaktadır. Kosova Üniveritesi Diş Hekimliği bölümünü okumak isteyip kaydını yaptıran kişiler bölüm ile ilgili olarak danışmanlık firmasından her türlü bilgiyi alabilir. Yrtkililer farklı konularda da yönlendirme yaparak öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!