Kosova Üniveristesi Türkiye Temsilciliği

Kosova Üniveristesi Türkiye Temsilciliği

Kosova hem yaşam şekli hem de eğitim kalitesi açısından öğrencilerin tercih ettiği ilk ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkenin Türkiye ile benzerlik göstermesi nedeni ile Türk öğrenciler için de ideal özellikler taşımaktadır. Kosova Üniveristesi Türkiye Temsilciliği son derece ilgili olduğu için öğrencilere her konuda en ince ayrıntıya kadar bilgi verip, yardımcı olmaktadır. Bazı bölümlerde İngilizce destekli eğitim verilmesi de dersler konusunda öğrencilere büyük oranda yardımcı olmaktadır. Müfredatlar ve konu dağılımları da öğrencilere katkı ve destek sağlayacak şekilde hocalar tarafından dikkatli bir şekilde hazırlanmaktadır. Öğrencilerden puan istemeden kayıt yapma şansı tanıması da üniveristeye olan ilgiyi büyük ölçüde arttırmaktadır.

Yakın tarihlerde gazetelerde de yayınlanan Kosova üniveristeleri ile iş birliği yapan Türk üniversiteleri haberleri eğitimde yapılan en güzel hamleler arasında yer almaktadır. Öğrenci değişim programları ile ilgili yapılan toplantılar sonucunda öğrencilerin daha verimli bir eğitim süreci geçirilmesi için güzel kararlar alınmıştır.

Kosova’da Alınan Eğtim Kalitesi Çok Yüksektir

Kosova içindeki üniversitelerde yer alan bölümlerde işini çok iyi yapan, idealist hocalar öğrencilere büyük katkı sağlamaktadır. Her konuda öğrencilerin donanımlı hale gelmesi için hem teorik hemde pratik olarak eğitim sürecine katkı sağlamaktadır. Kosova Üniveristesi Türkiye Temsilciliği bu konuda her türlü desteği de sağlamaktadır. Öğrencilerin okul bitiminde ülkeden dolu ve kararlı bir şekilde ayrılarak mesleki yaşamlarına sağlam adımlar ile dahil olmaları sağlanmaktadır. Dersler dışında yapılan sosyal aktiviteler de öğrencilerin motivasyonu açısından katkı sağlayan husular arasında yer almaktadır. Zaman içinde her şeye çok daha kısa sürede alışarak başarılı bir eğitim süreci geçirilmektedir. Her durum için geçerli olan ilk günlerin atlatılmasından sonra her şey çok daha rahat bir şekilde akacaktır. Tüm bu faaliyet ve eğitim çok ekonomik bir şekilde kişileri ve aileleri zorlamdan alınmaktadır. Bu, herkesin özellikle bütçesi kısıtlı olan kişileri için de büyük avantaj sağlayacaktır.

Ülkede zamanında Osmanlı hüküm sürdüğü için bazı bölümlerde İngilizce eğitim alınması yadırganmayacak olan durumlar arasında yer almaktadır. Ülkeye sebep ne olursa olsun giriş yapan kişilerden hiç bir şekilde vize alınmadan sadece pasaport ile giriş yapılarak kalınabilmektedir. Yaşam koşullarının ideal olması da öğrencilere bu anlamda katkı sağlamaktadır. Kira, konaklama güvenliği, gıda ve buna benzer konularda her şeyin ekonomik olması da bütçesi kısıtlı olan kişilere büyük katkı sağlamaktadır.

Kosova Üniveristesi Türkiye Temsilciliği bölgedeki şartları da her zaman göz ününde bulundurarak öğrencilerin problem yaşamaması için tedbirler almaktadır. Her türlü yaşanma ihtimali sorun oluşturacak konularda ya da şikayet edilen noktaların düzenlenmesini sağlamaktadır. Danışmanlık firması da aynı şekilde öğrencilerin her konuda yaşayacağı ya da zorlandıkları noktada devreye girerek kısa sürede bir rahatlama ortamı sağlayarak her şeyin yoluna girmesini sağlarlar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!