Kosova Türkiye İle Saat Farkı

Kosova Türkiye İle Saat Farkı

Balkanların tam ortasında olan Kosova 2008 yılında bağımsızlığını ilan eden ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkedeki yabancı öğrenci sayısı da her geçen gün artmakta ve bu da verilen eğitimin ve ükenin kalitesini büyük oranda ispatlar niteliktedir. Kosova Türkiye ile saat farkı kış saati uygulamasının yapılmamasından ötürü 1 saattir. Türkiye ile kültürü, bitki örtüsü, yemekleri benzerlik gösterdiği için bu ülkede hiç bir öğrenci bu konuda zorlanmamaktadır. Ülke sınırları içerisinde İngilizce konuşan kişilere de rastlamak son derece mümkündür. Resmi olarak Arnavutça ve Sırpçadır dili kullanılmaktadır. Bu nedenle ülkede yaşam bir Türk olarak oldukça kolaydır. Öğrencilerin yabancılık ya da zorluk çekecekleri herhangi bir durumun asla yaşanmayacağı bir ülkedir.

Kosova Türkiye ile saat farkı 1 saat olduğu için öğrencilerin aileleri ile iletişiminde de hiç bir problem yaşanmaz. Ülkeye giriş çıkışlarda da saat konusunda hiç bir şekilde kafa karışıklığı ya da bu konuda sorun yaşanmaz. Ülkenin 7 tane şehri bulunmaktadır. Bunların en kalabalığı olan Piriştine aynı zamanda da ülkenin başkentidir. Kosova’nın iklimi ılıman olduğu için her mevsim ziyaretçi akınına uğramaktadır. Uçakla 1,5 saatte ulaşılan ülkeye vizenin olmaması da ziyaretçi oranını oldukça arttırmaktadır. Pasaport ile direk olarak ülkeye giriş yapılmaktadır. Mevsim olarak bölgelerde ufak farklılıklar, esintiler ve buna bağlı olarak da hareketlilikler olabilmektedir. Buna bağlı olarak ziyaret için kişisel istekler ve beğenilere bağlı olarak seçimler yapılmaktadır. Öğrenciler ise, öğrenim gördükleri zaman zarfında iklim konusunda hiç bir aksi durum ya da okula gitmeye engel olaylar ile karşılaşmazlar. Ulaşıma engel olacak hiç bir durum ülke içinde asla yaşanmaz. Okul dışında da doğa yürüyüşleri ya da turistik geziler ile zaman en iyi şekilde değerlendirilebilir.

İsteğe bağlı olarak Bulgaristan üzerinden yapılan otobüs yolculuğu da öğrencilerin istedikleri saatte bilet bulabilecekleri ekonomik ulaşım seçenekleri arasında yer almaktadır. 10 saati aşan yolculuk keyifli noktalara yapılan molalar ile keyifli bir şekilde geçmektedir. Yolun uzun olması sıkıntılı gibi görünse de otobüslerin konforlu yapısı bu durumu oldukça hafifleterek konforlu bir hale getirmektedir.

Kültürel Açıdan Zengin Bir Ülkedir

Kosova Türkiye ile saat farkı olan bölge her gün gelişmekte olan ülkeler arasında yer almaktadır. Yapılan yeni mimariler ülkenin dokusunu bozmayacak şekilde diayn edilmektedir. Halkı da son derece misafir perver, nazik, kibar ve saygılı kişilerdir. Yabancı gördükleri kişilere rahatsız ya da tedirgin edecek hiç bir durum asla yaşatmazlar. Yemek, içmek konusunda da Türkiye ile benzerlik gösterdiği için asla bu konuda yabancılık çekme ya da bu konuda sorun yaşanacak bir durum yaşanmaz. Ülke ile ilgili bilinmesi gereken önemli durumlar ya da okulun özellikleri, konumu gibi konularda danışman olan firma kişilere her konuda destek sağlamaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!